Пульс Exclusive
Різне

В корупції підозрюють колишніх посадовців ЦДПУ: що кажуть в університеті

Управлінням СБ України в Кіровоградській області викрито на корупції колишніх посадових осіб Центральноукраїнського державного педагогічного університету ім. В. Винниченка.

Про це повідомили в прес-службі СБУ.

Як вдалось з’ясувати пульS, ідеться про колишніх працівників ЦДПУ. Нинішнє керівництво вишу сприяло розслідуванню.

У ході слідства встановлено, що протягом 2018 – 2021 років вказані особи на систематичний основі запровадили протиправний механізм привласнення бюджетних коштів зарплатного фонду ЦДПУ в особливо великих розмірах, шляхом втручання в систему бухгалтерського обліку Університету з метою внесення неправомірних відомостей.

В результаті проведених судово-економічних експертиз встановлено, що колишні фінансисти учбового закладу протягом трьох років отримували надприбутки у вигляді зарплат та премій, які іноді сягали до 300-400 тис грн на місяць, чим нанесли збитків державному бюджету на загальну суму 9 млн грн, які передбачалося використати на потреби університету.

Організатору злочинної групи повідомлено про підозру у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч.5 ст. 191 КК України та обрано запобіжний захід у вигляді цілодобового домашнього арешту.

Крім того, всім трьом зловмисникам повідомлені підозри у складі організованої злочинної групи за ч. 3 ст. 28 та ч. 5 ст. 191 КК України.

ЩО КАЖУТЬ В УНІВЕРСИТЕТІ

У виші повідомили, що про розслідування знали і сприяли йому, надаючи до правоохоронних органів потрібну інформацію.

“І ми задоволені тим, що станом на зараз питань до ДІЮЧИХ посадовців університету і всіх його підрозділів немає. А наша особиста позиція: найменші підозри в корупціі будуть закінчуватись звільненням. Репутація закладу і його діяльність в правововму полі – понад усе!” – зазначає ректор ЦДПУ імені Винниченка Євген Соболь.

Нагадаємо, що на виборах ректора педуніверситету в червні 2021 року переміг доктор юридичних наук, професор Євген Соболь. Розслідування правоохоронців стосується періоду 2018-2021 рр.