Пульс Exclusive
Різне

Нові історичні факти голодоморів досліджують на Кіровоградщині

Нові історичні факти радянських голодоморів 1920-1930-х років на території Центральної України, зокрема Кіровоградщини продовжують досліджувати науковці. Регіональна науково-практична конференція відбулася у Державному архіві області.

«Ми обговорили, в тому числі, голод 1921-1923 років на території Новоукраїнського та колишніх Бобринецького й Олександрівського районів. Чим більше будемо знати про злочини радянської влади, тим впевненіші будемо, що ті радянські міфи, які панували раніше не вплинуть на формування історичної пам’яті молодого покоління українців», – зазначив директор Регіонального центру наукових досліджень з історії України Борис Шевченко.

Участь у конференції взяли науковці з Кіровоградської, Чернігівської, Запорізької, Дніпропетровської, Тернопільської та Черкаської областей.

Організатори – Регіональний центр наукових досліджень з історії України, Державний архів Кіровоградської області, кафедра історії України та всесвітньої історії ЦДПУ імені Володимира Винниченка та Кіровоградська обласна організація Національної спілки краєзнавців України.

Матеріали конференції надрукують та передадуть до бібліотек і навчальних закладів області.