Пульс Exclusive
Різне

Нові тарифи на тепло прийняли у Кропивницькому, але населення платитиме за старими

Забезпечити функціонування централізованої системи теплопостачання у Кропивницькому та не допустити для населення і інших споживачів зростання плати за тепло в умовах воєнного стану – таку дилему вирішували члени виконкому Кропивницької міської ради на своєму засіданні 25 жовтня.

Українське законодавство вимагає щорічного прийняття органами місцевого самоврядування рішень про встановлення тарифів на послуги з постачання теплової енергії до початку опалювального періоду за заявою підприємств теплоенергетики, – відзначила під час засідання директорка департаменту з питань економічного розвитку Ніна Рахуба.

Така заява надійшла від основного теплогенеруючого підприємства Кропивницького КП «Теплоенергетик», оскільки чинні тарифи були встановлені у жовтні 2021 року, а за період їхньої дії суттєво змінилися складові вартості послуги: ціни на природний газ, електроенергію, послуги водозабезпечення та водовідведення, розмір прожиткового мінімуму та мінімальної заробітної плати.

Зокрема, вартість природного газу у чинному тарифі для населення становить 4858,19 гривень за тисячу кубометрів, у той час, як цього опалювального сезону тепловикам доведеться сплачувати за блакитне паливо 7420 гривень.

На 27% зросла вартість електричної енергії: із 3,22 гривень за кВт*год до 4,088 гривень, на 9,31% піднялася ціна послуг водопостачання та каналізації, на 19,31% підвищуються витрати на оплату праці та соціальних відрахувань, у 3,8 разів подорожчали матеріали, необхідні для забезпечення технологічного процесу вироблення і транспортування тепла та проведення ремонтів обладнання і мереж.
За результатами обрахунків, здійснених економістами КП «Теплоенергетик» і перевірених спеціалістами департаменту з питань економічного розвитку, нові тарифи на опалювальний сезон 2022 – 2023 років мають складати:

для населення: 3811, 49 грн/Гкал (з ПДВ) при чинному тарифі 2005,60 грн/Гкал (у перерахунку за квадратний метр опалюваної площі – 96,64 грн проти 50,85 грн) для бюджетних організації – 5762, 41 грн/Гкал при чинному тарифі 5030 грн/Гкал;

для інших споживачів – 10498,69 грн/Гкал при чинному тарифі 5862,35 грн/Гкал.

У той же час, на період дії воєнного стану та шести місяців по його закінченні в Україні заборонено підвищувати для споживачів плату за тепло.

Тож, відповідно до прийнятого сьогодні рішення виконавчого комітету, економічно – обґрунтовані тарифи на послуги з постачання теплової енергії встановлені, але КП «Теплоенергетик» під час дії воєнного стану та шести місяців після його припинення при розрахунках з усіма категоріями споживачів користуватиметься тарифами на теплову енергію, що діяли станом на 24 лютого 2022 року.

Таким чином, прийняте рішення дозволить теплогенеруючому підприємству отримати від держави таку необхідну компенсацію за різницею між економічно-обгрунтованими тарифами і тарифами, що застосовуються при розрахунках зі споживачами, – підкреслив секретар міської ради Олег Колюка. – У свою чергу, це дозволить КП «Теплоенергетик» не накопичувати додаткових боргів за енергоносії і сприяти стабільному проходженню опалювального сезону у Кропивницькому без збільшення фінансового навантаження на мешканців, бюджетну сферу та економічний сектор міста.