Пульс Exclusive
Різне

Обласний краєзнавчий музей презентував дві виставки до Дня пам‘яті захисників України (ФОТО)

До Дня пам‘яті захисників України, які загинули в боротьбі за незалежність, суверенітет і територіальну цілісність, Кіровоградський обласний краєзнавчий музей презентував дві виставки – стаціонарну і пересувну сьогодні, 29 серпня.

Стаціонарна тематична виставка «Україна: полум’я війни. 2014-2022» висвітлює події російсько-української війни, яка розпочалася з анексії Криму у березні 2014-го та продовжилася повномасштабним збройним вторгненням армії рф цьогоріч 24 лютого.

«Пересувна виставка «Блокпост Пам’яті» є частиною загальноукраїнського проєкту. Рідні загиблих, які об‘єдналися в громадську організацію «Єдина родина Кропивниччини», створили її ще кілька років тому. Виставка зібрала персональні речі військових. Усі вони розміщені у вітринах – ящиках від боєприпасів. Сьогодні обидві виставки доповнили одна одну», – зазначила директор музею Ірина Смаглюк.

Виставка «Україна: полум’я війни. 2014-2022» складається з п‘яти тематичних розділів.

«Перший – присвячений початку війни в 2014 році. Далі ми розповідаємо про повномасштабне вторгнення 24 лютого 2022 року, про міжнародну підтримку України, про пам‘ять і наших Героїв», – додала вона.

Виставки розгорнуті у двох експозиційних залах відділу історії обласного краєзнавчого музею. Побачити експонати і почути їхню історію можна буде впродовж двох місяців.