Пульс Exclusive
Різне

Офіційно: уродженець Кіровоградщини Артем Ситник вже не керує НАБУ

Уродженець Кіровоградщини Артем Ситник вже не є директором Національного антикорупційного бюро України. Він керував НАБУ з 2015 року.

Пов’язано це з припиненням повноважень Директора НАБУ Артема Ситника 16 квітня.

“Їх тимчасово виконуватиме його перший заступник Гізо Углава”, – повідомили сьогодні на сайті НАБУ.

Нагадаємо, що про ймовірне звільнення Ситника ще 12 квітня заявила народна депутатка з фракції «Слуга народу» Юлія Грішина.

Сьогодні, 18 квітня, на сайті НАБУ цю інформацію підтвердили офіційно.

ДОВІДКОВО.

Артем Ситник народився у смт Компаніївці Кіровоградської області.

В січні 2015 року Ситник брав участь у конкурсі на посаду директора НАБУ, у березні був одним із чотирьох основних претендентів, отримав у останньому голосуванні 7 голосів. 16 квітня 2015 року Указом Президента України було призначено на цю посаду.

У серпні 2015 року ГПУ почала досудове розслідування проти Ситника за ч. 1 ст. 364 (зловживання владою або службовим становищем) кримінального кодексу України за включення сторонніх осіб до складу делегації для поїздки в Лондон. Однак згодом Посольство Британії дало пояснення з цього приводу, після чого обвинувачення були зняті.

2016 року Ситника критикували колишні колеги з адвокатської спільноти через проведені НАБУ обшуки на робочих місцях адвокатів, що працювали з фігурантами справи про злочинне заволодіння коштами ПАТ «Укргазвидобування».

За 4,5 років діяльності НАБУ під керівництвом Ситника було притягнуто до відповідальності більше 550 осіб включно з 8 нардепами, 3 чинними заступниками міністрів, 2 міністрами, очільниками Державної фіскальної служби, Держаудит служби, Рахункової палати, експерший заступник секретаря РНБО, експерший заступник голови Нацбанку, більше 45 суддів. А також, скеровано до суду справи щодо керівників більше ніж 25 державних підприємств.