Пульс Exclusive
Різне

ОСББ “не цікаві”? У міськраді так і не виконали доручення з Дня депутата

На останній сесії Кропивницької міської ради депутатка Ольга Ковальова-Алокілі звернулася до виконавчих органів з вимогою прозвітувати про стан виконання протокольних доручень, що стосувалися проблематики ОСББ і були надані на Дні депутата.

Згідно з даними Протоколу, низка питань, станом на сьогодні, вже мала б бути опрацьованою. Принаймні, так декларувала сама міська рада, встановлюючи відповідні дедлайни щодо окремих пунктів.

Зазначимо, що зафіксована в документі проблематика прямо перегукується із тезами керівників ОСББ, які брали участь в програмі «На Часі», що реалізовувалася ГО «Медіаколо» наприкінці минулого року. Випуск передачі доступний на YouTube-каналі «ПульS» за цим посиланням.

Щоправда, крім обіцянок про підтримку ОСББ з боку місцевої влади («бо вона зацікавлена, щоб житловий фонд мав ефективного управителя»), як ідеться на офіційному сайті міської ради від 8 грудня, справа далі не пішла.

Про це свідчить стан виконання протокольних доручень: на сьогодні опрацьовано лише одне з семи, записаних у протоколі (шість із них мали чітко визначені терміни виконання).

Свою доповідь про виконання протокольних доручень, які стосувалися, зокрема, питань щодо звернення до владних органів відносно передачі земельних ділянок у постійне користування ОСББ, навчання керівників ОСББ, співфінансування ремонтних робіт тощо, начальник управління ЖКГ Кропивницької міської ради Віктор Кухаренко розпочав з екскурсу, до кого й куди зверталось очолюване ним Управління:

«Була направлена відповідь до секретаря міської ради від 25.01.24. з питань, які відносяться до компетенції ГУ ЖКГ. Щодо пунктів 1 і 2 (прим. – про організацію навчання керівників ОСББ). Надані доручення ГУ ЖКГ та Департаменту економіки міської ради. Ми інформували секретаря Олега Колюку щодо…»

Останній перервав пояснення Віктора Кухаренка, зазначивши, що пам’ятає про «інформування» і закликав посадовця пройтися по конкретним пунктам виконання.  

Коментуючи 1 і 2 пункти Протоколу, котрі стосувались організації проведення навчальних тренінгів для керівників ОСББ, начальник управління ЖКГ повідомив, що «Управлінню не властива функція оплати за навчання, тому я пропонував включити цей пункт в Департамент економіки».

Наводимо показовий фрагмент діалогу депутатки Ольги Ковальової-Алокілі з керівником ГУ ЖКГ Віктором Кухаренком:

В.Кухаренко: «Навчання планується в лютому-березні 2024 року»
О. Ковальова-Алокілі: «Так ким планується?»
В. Кухаренко: «Не Головним Управлінням, відверто кажу»
О. Ковальова-Алокілі: «Кимось планується, але Ви не знаєте, ким? До того ж, термін виконання був до 15 січня… Кимось планується, але прізвища немає?»
В. Кухаренко: «Немає».

Як зазначалося вище, з семи пунктів Протоколу, виконано лише одне. Детальну інформацію про їх зміст подамо нижче.

Проте, згідно з документом, контроль по кожному питанню покладався на заступника міського голови Олександра Вергуна.

«При ГУ ЖКГ є сектор… На сьогодні фахівець перебуває у декретній відпустці, але робота з ОСББ ведеться постійно. ОСББ самостійно здійснюють свою діяльність. Втручатись в їхню роботу  і контролювати у нас повноважень немає. По проєктах, які є на сьогодні: ГУ ЖКГ і я особисто із задоволенням б їх реалізували, якби був відповідний фінансовий ресурс», – зауважив Олександр Вергун.

Про стан виконання протокольних доручень зазначив наступне:

«Оцінку я, на жаль, не можу дати».

Задля розуміння, нижче публікуємо перелік доручень, більшість яких мала бути опрацьована в січні й до 1 березня:

_____________

Андрій Клочек.

Підтримати