Пульс Exclusive
Різне

Борги за воду з жителів Кіровоградщини будуть стягувати колектори. Вони отримають доступ до персональних даних боржників

На Кіровоградщині колекторські компанії зможуть стягувати заборгованість із споживачів за послуги централізованого водопостачання та водовідведення.

Відповідний тендер оголосило ОКВП “Дніпро-Кіровоград”, інформує пульS.

На послуги колекторських компаній планують витратити майже 4 мільйона гривень (очікувана вартість закупівлі складає 3 995 000 гривень).

За словами гендиректора ОКВП “Дніпро-Кіровоград” Романа Ілика, наразі цей крок зумовлений низькою ефективністю виконавчної служби.

До того ж, у липні Верховна Рада України приняла Закон №1349-IX “Про захист прав споживачів при врегулюванні простроченої заборгованості”, яким регулюється робота колекторських компаній.

Загалом заборгованість населення складає близько 40 мільйонів гривень. Існує заборгованість більше трьох років – вона навіть визначена судами. Але виконавча служба не до кінця виконує цю функцію та не стягує цю заборгованість. Тому треба спробувати попрацювати з колекторськими компаніями”, – каже Роман Ілик.

Своєчасна сплата за послуги з водопостачання та водовідведення, за словами гендиректора ОКВП “Дніпро-Кіровоград”, важлива і в розрізі “сплати податків, розрахунків за спожиту електроенергію, виплату заробітних плат” тощо.

“Вони будуть телефонувати боржникам і нагадувати про заборгованість, яку потрібно погасити”, – уточнює Роман Ілик.

Колекторська фірма після перемоги у тендері отримає доступ до персональних даних боржників.

Наразі триває процедура подачі пропозицій компаніями. Аукціон розпочнеться 27 вересня, а сам договір може бути підписаний вже у жовтні.