Пульс Exclusive
Різне

Перерозподіл обласного бюджету: звідки, куди й на що “перекидатимуть” кошти

Сьогодні, 15 вересня, відбулося засідання постійної комісії Кіровоградської обласної ради з питань бюджету, фінансів та інвестицій. Зокрема, розглядалось питання щодо внесення змін до рішення “Про обласний бюджет Кіровоградської області на 2021 рік”, інформує пульS.

Так, за словами директорки департаменту фінансів Кіровоградської ОДА Анжели Анісімової, передбачається розподіл коштів у галузі освіти – зі 182 тисяч зекономлених коштів на харчуванні (під час дистанційного навчання) направлять 110 тисяч гривень на співфінансування НУШ. Ще 70 тисяч планують спрямувати на виплату премій учителям Малої академії наук.

Натомість із реконструкції бейсбольного стадіону в Кропивницькому планують “зняти” 890 тисяч гривень.

Відбудеться також “переформування” 10 мільйонів гривень субвенції міському бюджету Олександрії. Кошти переведуть у “прямі видатки” на ремонт Центральної міської лікарні.

Фото – “Голос Громади”

На умовах співфінансування (5,9 мільйона гривень із держбюджету) кошти субвенції направлять на роботи, пов’язані зі створенням професії машиніст у Піщанобродському професійному аграрному ліцеї.

Капітальні видатки з реконструкції комунального закладу “СДЮШОР-2” переведуть на поточні рахунки управління молоді та спорту. Мова йде про 800 тисяч гривень, які спрямують на приєднання закладу до електричних мереж.

Будуть також перерозподілені кошти задля виготовлення проектно-кошторисної документації по влаштуванню пандусів (100 тисяч гривень), а також на облаштування у прийомному видділенні віконних блоків (жалюзі, ролети).

Крім того, існує потреба у додатковому перерозподілі 750 тисяч для обласної лікарні в розрізі реконструкції приймального відділення. Зазначені кошти виділять із так званого “ковідного фонду”.

До того ж, з обласного бюджету планують залучити 19 мільйонів гривень на реконструкцію будівель, комунікацій і облаштування прилеглої території Новоукраїнської районної лікарні. Вказані кошти держава виділила як субвенцію на реалізацію інфраструктурних проектів.

Перерозподілять також 600 тисяч гривень Регіонального офісу водних ресурсів у Кіровоградській області, адже останній не встиг провести відповідні тендерні закупівлі протягом визначеного часу.

Окремо депутати Кіровоградської обласної ради на засіданні профільної комісії звернули увагу тому, що управління капітального будівництва освоює не всі кошти й не оголошує тендери, приміром, на реконстуркцію обласної філармонії, хоча має достатньо ресурсів для проведення авансового платежу.

За словами голови комісії Сергія Коваленка, відкритим залишається питання з імовірним здорожчанням ціни на газ і теплопостачання, що згодом може “вдарити” по обласним комунальним закладам. За його прогнозом, сесійне засідання обласної ради, на якому підніматиметься вказана тема, відбудеться у листопаді.

У підсумку, члени бюджетної комісії погодили запропоновані зміни по перерозподілу бюджету Кіровоградської області на 2021 рік. Нагадаємо, сесія облради відбудеться у п’ятницю, 17 вересня.