Пульс Exclusive
Різне

Підтримка ЗСУ та соціально-економічний розвиток міста: Кропивницька міська рада створила цільовий Фонд

Кропивницька міська рада затвердила Положення про цільовий Фонд соціально-економічного розвитку Кропивницької міської територіальної громади на сімнадцятому засіданні дев’ятої сесії, що відбулася сьогодні, 17 листопада.

Сесійне засідання було коротким, бо на розгляд депутатів виносилося лише два питання: про внесення змін до рішення Кропивницької міської ради про бюджет на 2023 рік і про затвердження Положення про цільовий Фонд соціально-економічного розвитку Кропивницької міської територіальної громади.

Перед початком роботи депутати на чолі із секретарем міської ради Олегом Колюкою хвилиною мовчання вшанували пам’ять загиблих захисників України, з якими місто прощалося сьогодні: солдата Сергія Халізова і молодшого лейтенанта В’ячеслава Гмирі.

Начальниця фінансового управління Любов Бочкова доповіла депутатам про необхідність внесення змін до рішення про бюджет Кропивницької територіальної громади на 2023 рік.

  • З метою забезпечення заходів територіальної оборони пропонується перерозподілити видатки спеціального фонду за бюджетними програмами, а саме, збільшити видатки на територіальну оборону на 11,7 мільйона гривень. Також, за пропозицією управління охорони здоров’я пропонується виділити додатковий фінансовий ресурс у сумі 6,2 мільйона гривень на компенсаційні виплати із заробітної плати з нарахуваннями працівникам пологового будинку у зв’язку з приєднанням до міської лікарні швидкої медичної допомоги. Запропоновані зміни щодо виділення додаткового фінансового ресурсу пропонується збільшити за рахунок збільшення доходної частини, а саме податку на майно: земельного податку та орендної плати з юридичних осіб і фізичних осіб на 6,2 мільйона гривень. З урахуванням запропонованого, видатки бюджету територіальної громади Кропивницького становитимуть 3, 97 мільярда гривень, що порівняно із затвердженим обсягом бюджету більше на 39%, – повідомила Любов Бочкова.

Депутатський корпус підтримав запропоновані зміни до бюджету громади і прийняв рішення про створення цільового Фонду соціально-економічного розвитку Кропивницької міської територіальної громади, який накопичуватиме кошти для підтримки Збройних Сил України, а також на інші важливі потреби соціально-економічного розвитку міста, зокрема, на виконання заходів міських програм, вирішення невідкладних проблем у розвитку та функціонуванні соціально-культурної сфери, благоустрій, будівництво, реконструкцію та капітальний ремонт об’єктів комунальної власності, інші видатки цільового фінансування.

Це рішення Кропивницької міської ради набуде чинності з 01 січня 2024 року.