Пульс Exclusive
Різне

Понад 30 млн грн за місяць зберегли “Газмережі” для держави

Із 1 січня 2023 року розподіл газу в Кіровоградській області здійснює Кропивницька філія ТОВ «Газорозподільні мережі України». Лише за перший місяць роботи новий газовий оператор зберіг для держави та платників податків понад 30 мільйонів гривень.

Про це повідомили в прес-службі підприємства.

Як зазначив голова правління “ГАЗМЕРЕЖІ” Денис Миргородський, для порівняння в січні минулого року попередній оператор ВАТ «Кіровоградгаз» витратив понад норми 1.065 мільйонів кубів природного газу. Облгази традиційно не оплачували ці втрати (небаланси). За кілька років вони списувалися, а втрати НАК «Нафтогаз України» (а згодом і ОГТСУ) покривалися урядом, тобто коштом платників податків і міжнародних донорів.

«Натомість у січні 2023 року Кропивницька філія «ГАЗМЕРЕЖІ» втратила понад норми 0.000 кубів газу. За середньою ціною газу за минулий місяць на платформі ОГТСУ в 28,3 гривень, державі і платникам податку було збережено понад 30 мільйонів гривень. Це вдвічі більше, ніж було витрачено державою на запуск управляючої компанії «ГАЗМЕРЕЖІ», яка зараз проводить інтеграцію всіх облгазів і буде займатися їх координацією», – підкреслив Денис Миргородський.

Він також акцентував, що в січні на Кіровоградщині було проведено серію контрольних перевірок вузлів обліку газу великих промислових споживачів, які викликали сумніви. У 60 % випадків були виявлені порушення і складені акти, а вузли обліку спрямовані на реконструкцію.