Пульс Exclusive
Різне

Професор Единбурзького університету викладатиме у кропивницькому виші (ФОТО)

У Кропивницькому протягом 17-18 лютого з візитом перебував професор Единбурзького університету Найджел Осборн. Зокрема, науковець відвідав Центральноукраїнський державний університет імені Володимира Винниченка, до якого з наступного навчального року планує періодично приїздити з лекціями й викладати студентам кропивницького вишу власну методику кризової психологічної допомоги.

За словами ректора ЦДУ ім. В. Винниченка Євгена Соболя, тема використання музики та мистецтва в практиках кризової психологічної допомоги наразі є актуальною в Україні, зважаючи на війну проти росії та, відповідно, її вплив на психіку цивільного населення зокрема, дітей.

«З наступного навчального року ми плануємо відкриття на базі університету спеціальності Музичне мистецтва та арт-комунікація, – повідомив ректор вишу.

На зустрічі з професором Найджелом Осборном були присутні також проректор з наукової роботи Лілія Клочек, завідувач кафедри мистецької освіти Тетяна Стрітьєвич, професор кафедри мистецької освіти Алла Растригіна та викладач кафедри перекладу, прикладної та загальної лінгвістики Юлія Верещак.

«Проблеми, що досліджує Найджел Осборн, і методика, яку він свого часу обгрунтував та впроваджує впродовж багатьох років у роботі з дітьми, які стали свідками війни, є надзвичайно важливими. У тому числі, в контексті подій, що нині відбуваються в Україні. Наш університет зацікавлений у такій співпраці і вже на практиці готовий сприяти введенню в освітній процес нової, очевидно, необхідної дисципліни, де студенти вивчатимуть методику пана Найджела», – зазначила професорка ЦДУ, проректор з наукової роботи Лілія Клочек.

ДОВІДКОВО.

Найджел Осборнодин з піонерів у використанні музики та мистецтва в практиках кризової психологічної допомоги. Його методика, яка була розроблена під час війни у Боснії та Герцеговині (1992–1995рр.), успішно застосовувалася для підтримки дітей в Балканському регіоні, на Кавказі, на Близькому Сході, в Азії та Індії. За роботу з боснійськими дітьми під час облоги міста Сараєво нагороджений «Премією свободи» Інституту миру. Він є почесним професором Единбурзького університету, професором факультету драми Університету Рієки, консультантом Китайського музичного інституту Пекінського університету, членом Британської академії композиторів тощо.

Британський науковець підтвердив, що готовий до співпраці з ЦДУ і вже з наступного навчального року планує періодично приїздити до Кропивницького викладати свою дисципліну на громадських засадах.

«Я був у багатьох гарячих точках, бачив різні війни… Але такої єдності, яке демонструє українське суспільство, я не зустрічав. І це дійсно так. Тож сподіваюсь, що війна зрештою закінчиться, а мій досвід і методика стануть у пригоді», – каже Найджел Осборн.

На зустрічі професор був із перекладачем, хоча добре знає російську. Принципово її не використовував, наразі вивчає українську мову.

Його твори виконуються у всьому світі найвідомішими оркестрами та оперними театрами, зокрема Віденським та Берлінським симфонічними оркестрами, а також оркестрами Лондонської та Лос-Анжелеської філармоній, Шотландської опери і Королівського оперного театру. Серед відзнак композитора: Приз ювілею Королеви, Премія «Thorn EMI» за музичну освіту, Премія Редкліффа, Міжнародна оперна премія «Radio Suisse Romande» та «Ville de Geneve» та ін.