Пульс Exclusive
Різне

СБУ затримала колаборанта на Кіровоградщині, який працював у суді

Кіберфахівці УСБУ в Кіровоградській області затримали місцевого мешканця, державного службовця категорії “Б”, одного з керівників середньої ланки Кіровоградського окружного адміністративного суду.

Про це повідомили в прес-службі СБУ.

Чоловік протягом тривалого часу використовував фейкові профілі у соціальних мережах для здійснення деструктивного впливу на інформаційний простір регіону, поширюючи публічні заклики до повалення конституційного ладу та захоплення державної влади в Україні, а з початку повномасштабного збройного вторгнення РФ, почав активно поширювати матеріали з виправдовуванням, визнанням правомірною, запереченням збройної агресії Російської Федерації проти України.

Слідчі Управління провели лінгвістичну експертизу, за результатами якої повідомили зловмиснику про підозру у вчиненні кримінальних правопорушень, відповідальність за які передбачена ч.2 ст.109 (дії, спрямовані на насильницьку зміну влади чи повалення конституційного ладу або на захоплення державної влади) та ч.2 ст.436-2 (виравдовування, визнання правомірною, заперечення збройної агресії Російської Федерації проти України, глорифікація її учасників) КК України. Продовжуються слідчі дії.