Пульс Exclusive
Різне

Секретарю Кіровоградської єпархії УПЦ повідомили про підозру в розпалюванні релігійної ворожнечі

За процесуального керівництва Кіровоградської обласної прокуратури секретарю Кіровоградської метрополії Української православної церкви за вчинення умисних дій, спрямованих на розпалювання релігійної ворожнечі та ненависті, на приниження образа почуттів громадян у зв’язку з їхніми релігійними переконаннями (ч. 1 ст. 161 КК України) повідомлено про підозру.

Про це повідомили в прес-службі прокуратури області.

За даними слідства, секретар єпархії здійснював пошук, вивчення та скачування з Інтернет мережі друкованої літератури російського видавництва, яка містить публічні висловлювання, що мають ознаки розпалювання ворожнечі та ненависті з метою подальшого розповсюдження цієї літератури серед прихожан єпархій.

Як зазначили в СБУ, під час обшуків на території церков УПЦ МП в Кіровоградській, Херсонській, Дніпропетровській і Рівненськвй областях, було виявлено бібліотеки з прокремлівською літературою, агітаційні листівки заборонених в Україні політичних партій і російську символіку.

Наразі всі виявлені докази направлено на експертизу. Після цього будуть вчинятися інші процесуальні дії, щоб притягнути винних до відповідальності.