Пульс Exclusive
Різне

Селище Нове і Кропивницький з‘єднають водогоном

Селище Нове і Кропивницький з‘єднають новим водогоном, будівництво якого заплановане у найближчі півроку. Про це повідомив виконувач обов‘язків гендиректора ОКВП «Дніпро-Кіровоград» Олександр Пісний.

Він зазначив, ресурси існуючих свердловин вичерпуються і спричиняють перебої з водопостачанням на селищі Новому. Також від нестачі потерпають і жителі Катеринівської громади.

«Це питання не вирішувалося з 2016 року, коли обласна рада прийняла рішення про приєднання водомереж селища Нового до «Дніпро-Кіровоград». Вартість проєкту тоді обчислювалася більш як 100 мільйонами гривень. Але ми знайшли технічні й економічні рішення, як зменшити фінансове навантаження на реалізацію цього проєкту більш ніж удвічі. При цьому коштів із обласного бюджету не потребуватимемо», – уточнив Олександр Пісний.

Керівник ОКВП «Дніпро-Кіровоград» пояснив, будівництво водогону відбуватиметься в рамках гуманітарного та приватного партнерства.

«20 мільйонів гривень на реалізацію проєкту виділяє нам UNICEF. Ці кошти скеровуються на труби та інше устаткування. Також до реалізації проєкту долучається приватний інвестор. Підтримка проєкту передбачена меморандумом, який підписали обласна та міська влади», – додав він.

Олександр Пісний наголосив, новий водогін забезпечить жителів селища Нового стабільним водопостачанням.

«Близько 10 тисяч споживачів матимуть цілодобово воду. Знаю, що в літній період чинний постачальник обмежував обсяги подачі води, щоб збалансувати ресурс. Робота нового водогону не залежатиме від локальних свердловин. Вони будуть резервними», – сказав виконувач обов‘язків гендиректора підприємства.