Пульс Exclusive
Різне

Сергій Шульга: «Дніпро-Кіровоград» цифровізує кропивницький водоканал

Кіровоградське обласне комунальне виробниче підприємство «Дніпро-Кіровоград» цифровізує роботу водоканалу в Кропивницькому. Такий проєкт є передовим в Україні. Про це повідомив голова обласної ради Сергій Шульга, сьогодні 20 липня.

«Зараз фахівці завершують роботу над програмним продуктом, який ми називаємо цифровий водоканал, і завдяки якому вся система – колодязі, труби, насосні станції – загалом близько тисячі кілометрів мереж, будуть доступні онлайн. Тобто, у разі аварійної ситуації фахівці водоканалу зможуть із мобільного заходити в програму, у режимі реального часу фіксувати локацію аварії і більш оперативно виявляти причину та реагувати на неї», – пояснив Сергій Шульга.

Він підкреслив, такий онлайн контроль над роботою системи – це важлива складова комплексного підходу до боротьби з втратами.

Разом із тим, голова облради уточнив, цифровізація відбувається в рамках проєктів, що реалізуються коштом Світового банку.

«Щоправда, з початком війни частина проєктів стала на паузу. Зараз ситуація поступово вирівнюється. Поки мова йде про ті проєкти, де задіяні внутрішні компанії. Цифровізацією водоканалу займаються українські розробники, тож очікуємо, що за кілька місяців отримаємо готовий, відтестований продукт. Натомість, якщо в проєкті беруть участь іноземці, то поки зрушень немає – своїх працівників вони не делегують в Україну. Зараз наші фахівці аналізують і прораховують різні варіанти як реагувати і діяти. Простоювання – це збитки, це знову втрачений час і це відсутність очікуваного результату. Маємо зробити все, щоб цього максимально уникнути», – констатує Сергій Шульга.

Нагадаємо, кредит на реконструкцію «Дніпро-Кіровоград» область залучила у 2014 році. Загальна сума – 47 мільйонів доларів.