Пульс Exclusive
Різне

Сергій Шульга закликав розробити додаткові кроки щодо забезпечення водою двох мікрорайонів Кропивницького

Під керівництвом голови обласної ради Сергія Шульги відбулася чергова нарада з питання передачі водогону Інгульської шахти ДП «Схід ГЗК» на баланс області. В обговоренні також взяли участь перший заступник голови обласної ради Юрій Семенюк, гендиректор ДП «Схід ГЗК» Антон Бендик, гендиректор ОКВП «Дніпро-Кіровоград» Роман Ілик.

Про це інформує пульS із посиланням на прес-службу обласної ради.

На попередній нараді представникам «Схід ГЗК» повідомлено про план дій для передачі водогону, розроблений працівниками «Дніпро-Кіровоград». Як зазначив гендиректор державного підприємства Антон Бендик сьогодні, 13 квітня, за попередніми підрахунками на виконання заходів плану необхідно 5 мільйонів гривень. Такі кошти в бюджеті «Схід ГЗК» у найближчий рік передбачити неможливо.

Таким чином, по закінченню терміну дії додаткової угоди про закупівлю НАЕК «Енергоатом» уранового концентрату у ДП «Схід ГЗК», яку укладено на 3 місяці, знову можливо виникне загроза припинення роботи Інгульської шахти, а так і припинення водопостачання частини споживачів Кропивницького.

Голова обласної ради Сергій Шульга наголосив на тому, що крім вже обговореного варіанту підвезення води при відключенні шахти від енергопостачання, необхідно розробити додаткові кроки. Зокрема, присутні обговорили використання дизельних генераторів для роботи насосних станцій, побудову перемичок на водогоні для подальшої можливості оренди водогону ОКВП «Дніпро-Кіровоград» за умови дозволу Міненерго України, забезпечення електроживлення насосних станцій в обхід електропостачання шахт.