Пульс Exclusive
Різне

Шахти, тариф на воду та недобудований аеропорт у Кропивницькому: про що говорили під час візиту міністра з питань промисловості (ФОТО)

Сьогодні, 31 серпня, із робочим візитом Кіровоградську область відвідав міністр з питань промисловості Олег Уруський. Нарада щодо розвитку та стану промисловості відбулася у конференц-залі ПАТ НВП «Радій». Під час неї керівництво області та очільники передових підприємств обговорили актуальні питання в галузі промисловості й інфраструктури, звернувшись до Віце-прем’єра з проханням посприяти у вирішенні нагальних проблем.

Голова Кіровоградської ОДА Марія Чорна назвала Кіровоградщину «аграрним серцем України», адже область посідає друге місце в державі з виробництва соняшникової олії. Вона також наголосила, що на Кіровоградщині міститься велика кількість родовищ корисних копалин. Відтак, регіон відкритий до інвестицій.

Була також озвучена інформація щодо готовності аеропорту в Кропивницькому на 90%. На необхідності розвитку авіаційної галузі наголосив і начальник льотної академії національного авіаційного університету Олександр Чумак. Згодом Олег Уруський повідомив, що порушуватиме це питання у міністерстві інфраструктури.

За словами голови Кіровоградської обласної ради Сергія Шульги, необхідно не тільки об‘єднувати зусилля, щоб розвивати промисловий комплекс в регіоні та залучати інвестиції, а й говорити про збереження існуючих робочих місць та урановидобувної галузі в цілому.

“Сьогодні найважливіше для області – це безперебійна робота шахт. Це робочі місця, про які я вже говорив, – майже 3 тисячі працівників. Це надходження до бюджетів громад, на територіях яких вони знаходяться. Наприклад, до бюджету Первозванівської громади Інгульська шахта за 8 місяців перерахувала податків і зборів на більш як 40 мільйонів гривень. Це також і питання екології. У масштабі України – це енергетична незалежність”.

Сергій Шульга визнав, що собівартість концентрату, який добувається на Кіровоградщині, вища за імпортний. Проте, за його словами, необхідно створити умови, які у перспективі дозволять стати не дотаційною, а прибутковою галуззю.

Голова обласної ради виступив із пропозицією провести на Кіровоградщині виїзне засідання уповноважених відомств:

«Щоб тут, на місці, у нас була нагода всім разом попрацювати над конкретними рішеннями. Повірте, люди чекають цього».

Олег Уруський запевнив, що доведе озвучену інформацію до керівництва держави. За його словами, таке засідання може відбутися орієнтовно протягом місяця.

Окремо зупинились і на питанні тарифу на воду, який сьогодні складає майже 44,5 гривні за кубометр і є одним із найвищих в Україні.

«Щоб у перспективі розглянути можливість зниження вартості послуги для населення, коштом Світового банку ми розпочали масштабну модернізацію. По всій протяжності водогону. На деяких об‘єктах – вперше за півстоліття. Однак на сьогодні склалися обставини, коли нерегульованість ситуації на ринку електроенергії, спровокувала зростання ціни на носій більш як на 65%», – повідомив Сергій Шульга.

І додав: наслідком цього стане збиткова робота «Дніпро-Кіровоград» або необхідність підвищувати тариф, чого категорично не можна допустити. Більш детальну інформацію голова обласної ради виклав у листі, який передав міністру.

Керівники промислових підприємств області також озвучили основні проблеми, з якими стикаються у процесі роботи. Зокрема, на переконання голови наглядової ради ПАТ НВП «Радій» Євгенія Бахмача, в Україні досі за 30 років Незалежності не було розроблено дієвої стратегії розвитку промисловості.

Після цього міністр з питань розвитку промислового комплексу відвідав потужності АТ «Ельворті». Екскурсію проводив Павло Штутман.