Пульс Exclusive
Різне

«Шукати ринки збуту й повертати людей на роботу». Райкович закликав бізнес продовжувати працювати

Голова Кіровограсдької ОДА/ОВА Андрій Райкович сьогодні, 24 березня, під час зустрічі з представниками бізнесу наголосив, що держава наразі робить максимум, аби міста і села повертались до активного життя, де це можливо.

Почав Андрій Райкович з болючого – вже місяць наша країна гідно бореться з лютим ворогом. І ніхто в світі, не сподівався, що українці не просто здатні протистояти, а громити таку величезну армаду.

– Це місяць незламності України! Це місяць високого духу нашої армії, професіоналізму дипломатів. Єдності фронту і тилу, – наголосив Андрій Райкович.

Кіровоградщина нині – область тилова. Тому завдання кожного залишається незмінним – допомагати захисникам, укріплювати оборону територій, опікуватись біженцями та не втомлюватись формувати гуманітарні вантажі для тих територій, які продовжують потерпати від ворожих обстрілів.

– Я усім вам вдячний, хто в цей дуже непростий час виконує усі ці задачі. Армія успішно битиме ворога, якщо у неї є надійний тил! Тому, поки точаться бої на передовій, ми із вами повинні забезпечувати життя в тилу. Надійна економіка- це маркер розвитку держави. Ви вже знаєте про знакові кроки Президента, Уряду, Парламенту щодо реанімації економіки в умовах воєнного часу, – зауважив Андрій Райкович.

Так працюють:

  • • Програма «Доступні кредити»;
  • • Підтримка працевлаштування внутрішньопереміщених осіб;
  • • Пільгове кредитування аграріїв;
  • • Суттєві прогресивні кроки у податковій політиці.

– Отже, держава робить максимум, щоб міста і села поверталися до активного життя, де це безпечно, де це можливо. Маленьке виробництво, середній, великий бізнес повинні працювати. Розумію, що порушено логістику, напрацьовані роками ринки. Люди подалися із насиджених місць, – акцентував очільник області. – Разом із тим, у нас немає іншого виходу як виживати, шукати нові ринки збуту, повертати колективи на роботу, давати роботу і переселенцям. У нас зупиняються фахові люди. Медики, зокрема. Нам треба водії, технарі, IT-спеціалісти.

Під час наради від керівників бізнесу, аграріїв, прозвучало чимало питань. Тож Андрій Райкович поставив завдання – створити робочі групи за кожним напрямком, спеціалісти яких працювали б 24/7. Варто нині також створити податкову інформаційну платформу і службу зайнятості, де б могли отримати відповіді на всі найактуальніші питання.

Аграрному блоку очільник області поставив завдання до кінця тижня провести онлайн наради з керівниками районів з приводу поточного стану АПК та обговорити всі актуальні питання, що стосуються забезпечення паливно – мастильними матеріалами, посівматом і взаємодія з митницею.