Пульс Exclusive
Різне

Співпрацювали з рашистами й закликали до захоплення держави: колаборанти на Кіровоградщині отримали перші вироки

На Кіровоградщині засудили чотирьох колаборантів.

Про це повідомили в прес-службі СБУ області.

“З початку збройної агресії рф проти України, за матеріалами УСБУ в Кіровоградській області засуджено 4 громадян України за колабораційну діяльність, направлену на шкоду Україні в інтересах ворога-загарбника”, – зазначають в СБУ.

В ході слідства встановлено, що зловмисники з початку війни займалися протиправною діяльністю, а саме: розповсюджували деструктивний контент у соціальних мережах, відкрито засуджували дії Української армії та влади, закликали ворога до захоплення території України та навіть напряму співпрацювали з ворогами, передаючи їм місця дислокації українських військ та дані про місцевих активістів, волонтерів та співробітників органів влади та місцевого самоврядування.

Двох зловмисників визнано винними та засуджено за ч. 2 ст. 109 КК України. Їм призначено покарання у виді позбавлення волі строком на 2 роки.

Іншого громадянина України засуджено за ч. 2 ст. 109 та ч. 2 ст. 436-2 ККУ. Йому призначено покарання у виді позбавлення волі строком на 5 років.

Крім того, громадянку України визнано винною та засуджено ч. 2 ст. 436-2 КК України. Їй призначено покарання у виді позбавлення волі строком на 4 роки.