Пульс Exclusive
Різне

Справа ексдиректора «Центргазу»: виконання вироку про повернення коштів призупинили

Апеляційна палата Вищого антикорупційного суду зупинила виконання вироку стосовно колишнього директора дочірнього підприємства «Центргаз» ВАТ «Кіровоградгаз» Костянтина Старовойта, якого засудили на 8 років, в частині повернення коштів від приватної фірми до державної.

Таке рішення 3 березня ухвалила колегія суддів АП ВАКС, повідомляє «Слово і діло».

«Зупинити виконання вироку Вищого антикорупційного суду від 6 серпня в частині рішення про повернення грошових коштів, які перебувають на арештованих банківських рахунках товариства з обмеженою відповідальністю «Метіда», на користь ДП «Центргаз» ВАТ по газопостачанню та газифікації «Кіровоградгаз», – ідеться в рішенні.

Нагадаємо, 6 серпня 2020 року ВАКС визнав винним колишнього директора дочірнього підприємства «Центргаз» ВАТ «Кіровоградгаз» Костянтина Старовойта в розтраті 8,6 мільйона гривень. Суд призначив йому покарання у вигляді позбавленням волі строком на 8 років із забороною обіймати посади, пов’язані з виконанням адміністративно-господарських функцій, протягом 3 років із конфіскацією частини майна. Так, ВАКС конфіскував автомобіль Старовойта Kia Optima 2012 року випуску. Крім того, суддя повернув ДП «Центргаз» 8,6 млн грн, які перебувають на рахунку «Нафтогазгруп «Деметра» і були заарештовані. Пізніше апеляційна палата ВАКС залишила цей вирок без змін.

За версією слідства, у 2017 році Старовойт перед своїм звільненням із займаної посади, умисно уклав із одним із суб’єктів господарювання договір купівлі-продажу газу на умовах, які забезпечили розтрату коштів очолюваного ним підприємства. Так, він забезпечив створення штучної кредиторської заборгованості перед контрагентом, що стало підставою для стягнення із підприємства 8,6 млн грн передоплати за договором купівлі-продажу газу, як пені за невиконання договірних умов.

У червні НАБУ повідомило про підозру Старовойту. Після цього САП передала цю справу до суду.