Пульс Exclusive
Різне

Стало відомо, чому землю під будівництво багатоквартирного житлового будинку на вулиці Жадова виставили на продаж

Раніше ми повідомляли, що землю, яку Кропивницька міська рада виділила під будівництво багатоквартирного будинку на вулиці Жадова, продають на сайті OLX.

Про ініціативу спорудження там 9-поверхового житлового будинку неодноразово писали місцеві ЗМІ. Заявник (а пізніше і власник землі) – ОК «Кіровоградський дім» – надавав до міськради розроблений ескізний проект, демонструючи готовність приступити до його реалізації. В обслуговуючому кооперативі були згодні передати міськраді безкоштовно кілька квартир для людей, які стоять в черзі на житло.

Для того, щоб оформити землю у власність, знадобилося 2 роки. Лише в жовтні 2020-го Кропивницька міська рада передала 4000 “квадратів» на вулиці Жадова ОК «Кіровоградський дім».

За словами представника та уповноваженої особи кооперативу Дмитра Усанова, за порядком на ділянці стежать систематично. Однак інвестор, який за попередньою домовленістю повинен був профінансувати будівництво багатоквартирного будинку, «пішов» через, зокрема, тривалість процедури передачі землі (2 роки).

Пошуки нового інвестора може ускладнитись ще й тим, що прилеглі ділянки почали видавати городянам під будівництво гаражів. А проектом з будівництва багатоквартирного будинку на вулиці Жадова передбачалося забезпечення комфортного в’їзду для автомобілів на територію житлового комплексу.

«Ми хочемо працювати і реалізовувати подібні проекти, адже будівництво багатоповерхових будинків – показник розвитку і процвітання будь-якого міста. На жаль, інвестор, з яким була попередня домовленість, чекати не захотів. І я його прекрасно розумію. Йому потрібно, щоб гроші працювали. Звичайно, набагато простіше, як деякі – будучи депутатами, «навирішувати» собі земельних ділянок по всьому місту, наставити МАФів і гаражів. Але це не наш шлях. Ми хочемо, щоб Кропивницький розвивався, а для цього потрібно капітальне будівництво. Упевнений, що все-таки вдасться знайти інвестора, ми цим займаємося. У тому числі і через оголошення про продаж, в яких, до речі, ми про це вказуємо », – розповів Дмитро Усанов.

Нагадаємо, в рейтингу, складеному Regional Doing Business, Кіровоградська область опустилася нижче середнього показника, зайнявши 15-е місце з 25-ти за рівнем бізнес-клімату.