Пульс Exclusive
Різне

Шукатимуть інвесторів: Сергій Шульга про ділову поїздку в Брюссель

Потенціал Кіровоградської області невдовзі представлять в ЄС. Це має допомогти в налагодженні співпраці з європейськими партнерами у різних напрямках – від сільськогосподарського сектору до медичної галузі. Пріоритет: залучення інвестицій в регіон.

Про це сьогодні, 17 березня, на  прес-конференції повідомив голова Кіровоградської обласної ради Сергій Шульга, інформує пульS.

ПРО ЩО ГОВОРИЛИ В БРЮССЕЛІ

Він зазначив, що основною метою нещодавньої поїздки в Брюссель було представлення Кіровоградської області на європейській арені, зокрема, завдяки членству в Асамблеї європейських регіонів. У бельгійській столиці Сергій Шульга провів ряд зустрічей з іноземними колегами, де розповів про потенціал і можливості Кіровоградщини.

«Одне з основних завдань – це пошук інвесторів для відновлення інфраструктури, реабілітації військових, співпраці в медичній галузі», – пояснює Сергій Шульга.

За його словами, на зустрічі з представником України при Європейському Союзі, а також при Європейському Співтоваристві з атомної енергії Всеволодом Ченцовим, домовилися у найкоротші терміни презентувати Кіровоградську область в ЄС:

«Презентацію в Брюсселі попередньо готуємо на кінець травня. Маємо продемонструвати економічний, культурний потенціал нашої області. Спільно з департаментом агропрмислового розвитку й торгово-промислової палати вже розпочали роботу в цьому напрямку».

ФІНАНСУВАТИ ПРОЄКТИ МОЖУТЬ ПІСЛЯ ВІЙНИ,
АЛЕ ПРАЦЮВАТИ НАД НИМИ ПОТРІБНО ВЖЕ СЬОГОДНІ

Окремо в Брюсселі обговорювалось і питання децентралізації в частині залучення керівників ОТГ та органів місцевого самоврядування до відновлення України після перемоги. Ідеться про інфраструктурні, медичні проєкти й перспективи створення нових робочих місць для внутрішньо-переміщених осіб.

Голова обласної ради підкреслює: практична реалізація запланованого можлива лише після завершення війни. Разом з тим, працювати над проєктами потрібно вже сьогодні.

«Зрозуміло, що фінансуватись проєкти будуть після перемоги. Але ми маємо бути готові, працювати над розробкою проектно-кошторисної документації тощо. Для цього й потрібні попередні перемовини», – каже Сергій Шульга.

Також була актуалізована тема підтримки аграріїв в області для забезпечення зберігання й реалізації сільськогосподарської продукції. Голова обласної ради нагадав про позитивний досвід співпраці з ЮНІСЕФ (надання рукавів для зберігання зерна) й окреслив напрямки, на які був зроблений акцент у Брюсселі – це мобільні сушки й овочесховища.

«На Кіровоградщині збільшуються посіви овочів, проте важливо урожай зберегти. Наразі бачимо, що борщовий набір здорожчав, у тому числі, через неможливість восени закласти його в склади».

МОЛОДІЖНЕ ПРЕДСТАВНИЦТВО КІРОВОГРАДЩИНИ

Одним із результатів поїздки радниці голови Кіровоградської обласної ради Дар’ї Сусєтрової до Брюсселю стало її обрання керівником комітету ментального здоров‘я в YRN.

«Кіровоградщина вперше представлена у «молодіжці» Асамблеї європейських регіонів. І це дійсно не можна недооцінювати, адже вплив молоді на європейському рівні досить значний. До нас прислуховуються. І це хороша можливість розповісти про війну, наше суспільство й наслідки війни. Я за професією психолог, тому запропонувала проєкт, який буде корисним для людей з усієї Європи. Ідея полягає у створенні соціально-психологічної платформи, де буде висвітлюватись інформація щодо ментального здоров’я, публікуватимуться подкасти й вебінари».

І додає: до проєкту будуть залучені психологи з усієї Європи.

Загалом відомо, що в Брюсселі голова облради мав зустрічі з Мартіною Раттінгер (голова представництва в ЄС регіону Каринтія в Брюсселі), депутатом Європейського парламенту Лукасом Мандлем, генсеком Асамблеї європейських регіонів (AER) Крістіаном Шпаром та іншими європейськими політиками.

Мартіна Раттінгер
Лукас Мандль
Крістіан Шпар

ФОТО: пульS, Кіровоградська обласна рада.