Пульс Exclusive
Різне

Суд арештував понад 70 відсотків акцій «Кіровоградобленерго», яке контролюють росіяни

Печерський районний суд Києва наклав арешт на контрольні пакети акцій п’яти підприємств критичної енергетичної інфраструктури, які контролюють громадяни рф. Одне з них – “Кіровоградобленерго”.

Про це повідомляє “Радіо Свобода”.

Йдеться про “Херсонобленерго”, “Кіровоградобленерго”, “Житомиробленерго”, “Рівнеобленерго” та “Чернівціобленерго”, що входять у групу VS Energy. За даними ЗМІ та слідства, їх контролюють громадяни рф Олександр Бабаков, Євгеній Гінер та Михайло Воєводін.

“В ході досудового розслідування встановлено, що на території України, починаючи з 2001 року, і до теперішнього часу здійснює систематичну протиправну діяльність злочинна організація, що організована та представлена громадянами рф”, – заявив у клопотанні прокурор Роман Тулін.

Слідчі Держбюро проводять досудове розслідування за кількома звинуваченнями злочинній організації “Лужники”, яка представлена фінансово-промисловою групою VS Energy. Серед звинувачень – привласнення майна та вчинення умисних дій з метою зміни меж державного кордону України. Слідство встановило, що в період 2017-2022 років зазначені вище обленерго перерахували понад 1,65 млрд грн на підприємства VS Energy, після чого частина коштів була легалізована шляхом придбання майна.

Також встановлено, що учасники групи компаній VS Energy та низка інших пов’язаних осіб протягом тривалого часу вчиняли та продовжують вчиняти системні заплановані заходи, направлені на шкоду суверенітету, територіальної цілісності, обороноздатності, державній, економічній чи інформаційній безпеці України.