Пульс Exclusive
Різне

Суд продовжив нічний арешт колишньому керівнику Кіровоградської єпархії УПЦ

У Кропивницькому 30 січня 2023 року слідчий суддя Ленінського районного суду розглянув клопотання про продовження запобіжного заходу у вигляді цілодобового домашнього арешту відносно колишнього керівника Кіровоградської єпархії УПЦ МП.

Про це повідомили в прес-службі суду.

Ідеться про митрополита Іосафа (у світському житті – Петро Губень), якому попередньо повідомили про підозру у вчиненні злочину передбаченого частиною першою статті 161 Кримінального Кодексу України (розпалювання релігійної ворожнечі та ненависті, на приниження образа почуттів громадян у зв’язку з їхніми релігійними переконаннями).

За версією слідства, Іосаф, “реалізуючи свій злочинний намір щодо розповсюдження літератури, яка містить публічні висловлювання, що мають ознаки розпалювання ворожнечі та ненависті залежно від релігійних уподобань, в ході засідання благочинних Кіровоградської єпархії УПЦ, презентував присутнім вищезазначену друковану літературу російського видавництва та в подальшому розповсюдив по інших єпархіях”.

Дослідивши всі матеріали, додані органом поліції, суд продовжив підозрюваному запобіжний захід у вигляді домашнього арешту в нічний час.

Відповідно до частини першої статті 62 Конституції України, особа вважається невинуватою у вчиненні злочину і не може бути піддана кримінальному покаранню, доки її вину не буде доведено в законному порядку і встановлено обвинувальним вироком суду.