Пульс Exclusive
Різне

Торік ОКВП «Дніпро-Кіровоград» зекономило 2,3 мільйони кіловат електроенергії

Торік ОКВП «Дніпро-Кіровоград» зекономило 2,3 мільйони кіловат електроенергії. Саме настільки підприємство знизило своє електроспоживання у порівнянні із 2021 роком. У грошах це понад 14 мільйонів гривень економії.

Про це повідомили в прес-службі обласного Водоканалу.

Цифра суттєва, але для фахівців беззмістовна, бо можна взагалі не надавати послугу і зекономити всі сто відсотків електроенергії. Натомість результативність впровадження енергоефективних технологій експерти оцінюють за таким показником як питома потужність. Це скільки електроенергії підприємство витрачає, щоб доставити, скажімо, кубометр питної води в оселю споживача і так само – на виведення і очищення того ж кубометра каналізації.

Загальну тенденцію зміни питомих потужностей можна побачити на діаграмах. Вперше з 2013 року комунальне підприємство в 2022 році отримало зменшення енерговитрат, що стало результатом фахової роботи над підвищенням енергоефективності.

«І це лише початок, бо за 2023 рік планується запустити найбільші насосні станції за проектами Світового Банку, що дозволить додатково отримати до 7, 5 млн. кВт. економії на рік», – зазнаваться в ОКВП.