Пульс Exclusive
Різне

Центр наукових досліджень спростує радянські міфи та розповість про бої за Кіровоград у січні 1944 року

У Кропивницькому Регіональний центр наукових досліджень з історії України спростує радянські міфи та розповість про бої червоноармійців проти нацистів за Кіровоград у січні 1944 року. На тематичний історичний лекторій 13 січня запрошує директор центру Борис Шевченко.

«У радянській історичній науці події в околицях тогочасного Кіровограда у січні 1944 року називалися Кіровоградською наступальною операцією, яку оцінювали як цілком успішну. Насправді, дослідивши архівні документи, ми бачимо, що операція була невдалою, втрати, які понесли радянські війська у живій силі і техніці були не співмірними з досягнутими результатами. Не було також ніяких боїв з німцями за кожний квартал Кіровограда», – зазначив Борис Шевченко.

За його словами головним фактором визволення нинішнього Кропивницького була чисельна перевага та легковажне ставлення червоноармійського командування до своїх бійців.

Лекція «Січень 1944 року: Битва за Кіровоград у світлі радянських міфів» розпочнеться о 14.00 у приміщенні освітньо-культурного простору «Гончаренко центр».

Попередня реєстрація: https://surl.li/ecnkk