Пульс Exclusive
Різне

Змінився порядок призначення субсидій. У міськраді пояснили, як отримати допомогу переселенцям

Директорка департаменту соцзахисту Кропивницької міської ради Юлія Вовк пояснила, у якій грошовій формі виплачуватимуться субсидії, чи можуть її отримати внутрішньо переміщені особи і які ще сталися зміни у призначенні державної допомоги громадянам, зважаючи на Постанову Кабміну від 16 вересня 2022, якоб було внесено зміни до критеріїв надання житлових субсидій.

Як зазначила Юлія Вовк, внесені зміни до критеріїв надання житлових субсидій передбачають:

  • не врахування компенсацій витрат за тимчасове розміщення внутрішньо переміщених осіб, до середньомісячного сукупного доходу домогосподарства;
  • можливість призначення житлової субсидії домогосподарствам, у складі яких є особи, в яких відсутні доходи і які в період дії воєнного стану перебували за кордоном понад 60 днів;
  • можливість призначення житлової субсидії домогосподарствам, у складі яких є особи, що мають у власності два житлових приміщення в місті, на одне з яких оформлено право на спадщину, за умови, що жодне із них, не здається в оренду, що підтверджується актом обстеження матеріально-побутових умов домогосподарства;
  • врахування при призначенні житлової субсидії до середньомісячного сукупного доходу осіб, яких у період воєнного стану в Україні звільнено з роботи або в цей період вони втратили роботу, зареєстровані у Державній службі зайнятості як безробітні і їм призначено допомогу по безробіттю, розміру призначеної допомоги по безробіттю замість отриманої заробітної плати за попереднім місцем роботи, інформацію про які надано ДПС.

– Цією постановою також внесено зміни до заяви про призначення та надання житлової субсидії та декларації про доходи і витрати осіб, які звернулися за призначенням житлової субсидії, а також затверджено форми заяви про внесення відомостей до Єдиного державного автоматизованого реєстру осіб, які мають право на пільги, та заяви про надання пільг на оплату житлово-комунальних послуг, придбання твердого палива і скрапленого газу. Крім того визначено, що з січня 2023 року пільги надаватимуться виключно у грошовій готівковій формі, однак накопичені залишки коштів пільг, які надавалися у грошовій безготівковій формі, будуть виплачені АТ «Ощадбанк» їх одержувачам у встановленому порядку протягом липня-грудня 2023 року, – наголосила Юлія Вовк.

Також посадовиця повідомила, що повноваження щодо призначення, нарахування і виплати житлових субсидій і пільг на оплату житлово-комунальних послуг, придбання твердого палива і скрапленого газу передадуть органам Пенсійного фонду України.

При цьому встановлюється перехідний період. У вересні-грудні поточного року нарахування житлових субсидій та пільг проводять органи соціального захисту населення, як і раніше, а виплачують відповідні кошти органи Пенсійного фонду України.

– До кінця листопада органи соціального захисту населення продовжуватимуть приймати та опрацьовувати звернення громадян із питань призначення житлових субсидій, надання пільг, внесення інформації до ЄДАРП. Починаючи з 01 грудня цього року призначення житлових субсидій та пільг, прийом громадян з цих питань, внесення інформації до ЄДАРП здійснюватиметься органами Пенсійного фонду України, – зазначила Юлія Вовк.

При цьому залишиться можливість звернення громадян з питань надання пільг та житлових субсидій до уповноважених посадових осіб виконавчого органу сільської, селищної, міської ради відповідної територіальної громади. Тобто департамент соціальної політики Кропивницької міської ради продовжить приймати від жителів міста заяви і необхідні документи щодо надання житлової субсидії та пільг та передавати їх в електронному вигляді протягом трьох робочих днів з дати надходження Головному управлінню Пенсійного фонду України в Кіровоградській області, а також у паперовій формі – не рідше ніж раз на два тижні.

До кінця цього року органи соціального захисту населення передають органам Пенсійного фонду України документи щодо звернень за призначенням житлових субсидій та наданням пільг, за якими не прийнято рішення станом на 30 листопада 2022 року. До квітня 2023 року передають справи про одержувачів субсидій та пільг на оплату житлово-комунальних послуг, придбання твердого та рідкого пічного побутового палива і скрапленого газу, накопичених за останні п’ять років. Інші повноваження у сфері соціального захисту населення, у тому числі прийом громадян, призначення і виплата державних допомог, соціальний захист внутрішньо переміщених осіб, соціальні послуги та соціальна робота тощо залишаються і надалі за органами місцевого самоврядування, пояснила директорка департаменту соцзахисту міської ради.