Пульс Exclusive
Різне

У Кропивницькому готові розпочати будівництво житла для переселенців. В міськраді визначились із ділянками

Кропивницький братиме участь у державній програмі будівництва житла для вимушених переселенців.

Про це сьогодні, 26 квітня, підтвердив під час інформаційного телемарафону “Непереможний вітер” заступник Кропивницького міського голови Олександр Мосін.

– За розпорядженням голови ОДА/ОВА Андрія Райковича у Кропивницькому створено робочу групу, яка вже опрацювала ряд важливих організаційних моментів. Зокрема, виділення земельних ділянок під будівництво житла для переселенців. Це 0,9 гектара на вулиці Родниковій, 3,2 гектара на проспекті Університетському і 38,5 гектара на території мікрорайону Жадова. Остання ділянка ще до початку війни планувалася під забудову, на неї вже розроблена містобудівна документація і детальний план території, яким передбачено розміщення багатоповерхових будинків і всієї необхідної соціальної інфраструктури, – розповів заступник міського голови. – Щодо кількості будинків, має бути проведений відповідний технічний розрахунок, за його результатами і буде прийматися рішення щодо загальних обсягів будівництва.

Виконавчими органами Кропивницької міської ради вже опрацьований потенціал підприємств, які можуть як виконувати дані роботи, так і виступати постачальниками будівельних конструкцій і матеріалів.

– Встановленням термінів початку будівництва нині опікується Офіс Президента. Але ми вже рухаємося в даному напрямку, зокрема, визначили комунальне підприємство, яке буде балансоутримувачем новобудов і, спільно із замовником будівництва, братиме участь у зведенні житла. До початку війни місто мало розроблений проєкт будівництва десятиповерхівки на вулиці Жадова. Наступний крок — власне початок виконання робіт,  – відзначив посадовець.

Олександр Мосін також зауважив, що на території Кропивницького нині зареєструвалися більше 13 тисяч вимушених переселенців. Якщо хтось із них виявить бажання працювати на будівництві, особливо за наявності відповідної професії, їм охоче нададуть таку можливість.

– Ми зобов’язані оперативно виконати поставлене завдання, аби наші співгромадяни, які втратили житло внаслідок російської агресії, знову мали можливість жити у власних квартирах, – резюмував заступник міського голови.