Пульс Exclusive
Різне

У Кропивницькому готуються до опалювального сезону з оглядкою на війну

Останнім часом спостерігається посилення енергетичної війни з боку російського агресора, все частіше внаслідок ракетних ударів руйнуються об’єкти критичної інфраструктури, що особливо є болючим питанням з настанням осінньо-зимового періоду.

Тому важливим є відпрацювання алгоритмів спільних дій усіх служб у разі виникнення пошкодження чи аварій на об’єктах критичної інфраструктури. Крім того, потрібно завершувати й підготовку до опалювального сезону. На цьому наголосив заступник міського голови Олександр Мосін на апаратній нараді сьогодні, 27 вересня.

“Цей осінньо-зимовий період буде не таким, як усі, тому треба бути готовими до викликів і спроможними невідкладно реагувати на екстрені ситуації під час проходження опалювального сезону, мати необхідний запас матеріалів, генераторів, палива тощо, – наголосив Олександр Мосін. – Керівники підприємств критичної інфраструктури повинні забезпечити оперативне реагування на надзвичайні ситуації, характерні для осінньо-зимового періоду: порушення транспортного сполучення, аварії на об’єктах забезпечення життєдіяльності населення та соціально-побутової сфери, знеструмлення міста. У постійній готовності мають перебувати як аварійно-відновлювальні бригади, так і резервні автономні джерела енергозабезпечення закладів охорони здоров’я і освіти, соціальних установ”.

Разом із тим посадовець повідомив, що підготовка до початку опалювального сезону у Кропивницькому перебуває на завершальній стадії. Підготовлено два десятки котелень, замінено майже два кілометри теплових мереж, підготовлено теплових мереж у двотрубному обчисленні понад 155 кілометрів, готові до роботи всі центральні теплові пункти. На 92% готове до зимового періоду житлове господарство: на більш як пів тисячі будинках відремонтовані покрівлі, майже повністю готові опалювальні та водопостачальні системи, енергозабезпечення будинків. Для посипання доріг міста у зимовий період в запасі вже є 128 тонн солі та 600 тонн відсіву.

Сподіватимемося, що ми пройдемо холодний період року без надзвичайних ситуацій, але готовими треба бути до всього, – зазначив Олександр Мосін.