Пульс Exclusive
Різне

У Кропивницькому капітально реконструюватимуть клумби і газони та висаджуватимуть дерева

Капітальний ремонт міських клумб та газонів буде виконано цьогоріч у Кропивницькому. Про це на апаратній нараді повідомив начальник КП “Благоустрій” Олександр Співак.

– Спеціалісти підприємства систематично обстежують зелені насадження на об’єктах благоустрою. Протягом минулого року обстежили понад 6 тисяч дерев, з яких 522 – аварійні і потребують видалення та заміни на нові, – повідомив Олександр Співак. – Ми визначили перелік об’єктів благоустрою, які першочергово потребують проведення капітального ремонту зелених насаджень. Це газони і клумби по вулицях Великій Перспективній, Гоголя, Преображенській, Арсенія Тарковського, Євгена Чикаленка, Київській, Степана Чобану, Руслана Слободянюка, Полтавській, Великій Пермській, Соборній, на коло біля 101-го мікрорайону, у сквері Богдана Хмельницького.

За словами керівника КП “Благоустрій”, цьогоріч фахівці підприємства планують виростити 75 тисяч штук розсади рослин, які висадять на міських клумбах. Серед цієї кількості квітів найбільше петунії – 50 тисяч штук, переважатиме також колеус та морська цинерарія.

Квіти висаджуватимуть навесні та влітку у сквері «Чорнобиль», на газонах площ Героїв Майдану, Соборній, Театральній, перед міською радою, на території історико-меморіального комплексу Фортеця «Святої Єлизавети», у сквері Шевченка, на алеї між вулицями Попова та Жадова, на бульварі між вулицями Пацаєва та Героїв-рятувальників, на об’їзних колах біля аеропорту, 101-му мікрорайоні.

Крім того, на території парку «Захисників правопорядку» висадять 1000 кущів спіреї. Планують висаджувати і саджанці дерев. КП «Благоустрій» утримує розсадник, на якому вирощується понад 13,6 тисяч дерев та кущів.

Проводячи капітальний ремонт зелених насаджень, необхідно звертати увагу на зворотню підсипку бордюрів, які відділяють газони від дорожного полотна. На цьому н6аголосив заступник міського голови Олександр Мосін.

– Клумби і газони потрібно підсипати землею і зробити зворотнє укріплення бордюрного каменю, який відділяє клумбу від дорожнього покриття. Це і безпека руху, і чистота проїжджої частини, і охайний вигляд газонів, – наголосив Олександр Мосін.