Пульс Exclusive
Різне

У Кропивницькому касирка супермаркету назвала активістку нацисткою за прохання обслужити українською: жінку звільнили

У Кропивницькому продавчиня супермаркету “Сільпо” назвала громадську екоактивістку Надію Паливоду нацисткою на прохання обслуговувати українською мовою. За словами очільниці ГО “Озеленення Кропивницький” пані Паливоди, пізніше касирка сказала, що “саме через таких і йде війна в країні”.

Про це екоактивістка повідомила в мережі facebook.

“Ось і настав той день, коли мене назвали нацисткою. Сталося це, хто б міг подумати, в кропивницькому “Сільпо”. Там я попросила касирку на касі обслуговувати мене українською мовою. А таке от почула у відповідь”, – пише активістка.

Додає, що на прохання обслуговувати її українською, зважаючи на Закон, який зобов’язує працівників у громадських місцях і в сфері торгівлі спілкуватися державною мовою, почула, що “це нацизм”.

“Краєм ока я побачила, що сусідня касирка смикає її за рукав, але було пізно, Остапа понесло.
– Нацизм?? За те, що прошу в Україні обслуговувати українською – це нацизм?
– Да, а ви – нацистка!”

….

При цьому підійшов ще один хлопець, учасник цієї ж черги, підтвердив, що він все чув і що він теж в шоці. Він сказав, що коли я пішла, касирка ще й потім на всю чергу заявила: – Через таких как она – война в странє“, – ідеться у дописі.

На інцидент відреагувало керівництво “Сільпо”. Зі свого офіційного акаунту вони повідомили, що в ситуації розібралися, касирку буде звільнено:

Відомо, що з цього приводу активістка Надія Паливода звернулася також до мовного омбудсмена.