Пульс Exclusive
Різне

У Кропивницькому музей Осмьоркіна презентував новий арт-проєкт для ветеранів

Нещодавно у Кропивницькому художньо-меморіальний музей Олександра Осмьоркіна презентував науково-просвітницький мистецький проєкт «Музей Олександра Осмьоркіна – мистецька територія позитивних емоцій».

Про це інформує пульS із посиланням на сайт Кропивницької міської ради.

Його метою є створення комунікаційного майданчику для ветеранів та членів сімей учасників АТО/ООС, волонтерів, громадських ветеранських організацій в рамках проведення в Кіровоградській області соціальної акції «Пам’ятаємо. Підтримуємо. Допомагаємо».

Цей арт-проєкт передбачає не лише безкоштовне відвідування музею та екскурсійне обслуговування, презентації тематичних художніх виставок, проведення творчих зустрічей з митцями та влаштування майстер-класів, організацію музичних вечорів та інших мистецьких заходів, а й психологічні практикуми з арт-терапії, – відзначила директорка музею віта Чернова. – Недаремно ж сучасні психологи рекомендують відвідування музеїв, театрів, концертів і зокрема художніх виставок, адже образотворчі твори мають особливу властивість створювати своєрідний емоційний настрій, знімати нервову напругу або навпаки пробуджувати активність і життєву силу.

Саме про принципи психологічної корекції, заснованої на застосуванні терапії мистецтва та творчості, і йшла мова під час заходу. Його учасниками стали – куратори арт-проєкту провідний науковий співробітник, мистецтвознавець, заслужений художник України Андрій Надєждін та науковий співробітник, практичний психолог Ніна Чапран, а також представники громадських організацій, серед яких були керівник Громадської Спілки «Рада учасників бойових дій, інвалідів війни, сімей загиблих та волонтерів «Патріот», заступник директора Комунального закладу «Обласний ресурсний центр з питань допомоги учасникам АТО та ВПО» Анатолій Компанієць і керівник Громадської організації «Мобільна волонтерська група» Наталія Салімова.

Всі учасники із задоволенням ознайомилися з експозицією музею, зосередивши увагу на виставці «Сонячні барви України», на якій представлені твори сучасних митців Кіровоградщини – лауреатів обласних премій у сфері образотворчого мистецтва і мистецтвознавства імені Олександра Осмьоркіна та в галузі архітектури, геральдики та вексилології і декоративно-прикладного мистецтва імені Якова Паученка.

Особливо позитивні емоції викликала можливість безпосередньо спостерігати за творчим процесом художників, адже в цей час у музеї відбувався цікавий мистецький захід – художні студії, в рамках яких художники відтворювали портрет натурниці в музейному інтер’єрі.

Сподіваємося на успішну співпрацю музею з громадськими організаціями, які діють в рамках всеукраїнського проєкту, спрямованого на зміцнення стійкості громад шляхом соціально-економічної підтримки ветеранів, що впроваджується Міжнародною організацією з міграції, адже мистецтво є одним з ефективних методів відновлення гармонійного психологічного стану та емоційного зцілення, – підкреслила Віта Чернова.