Пульс Exclusive
Різне

У Кропивницькому назвали лауреатів премії поета-шістдесятника Леоніда Народового

У Кропивницькому міському літературно-меморіальному музеї І.К. Карпенка-Карого відбувся вечір пам’яті поета Леоніда Народового з врученням премії його імені.

Ім’я уродженця села Долинівка Гайворонського району стало відомим читачам у 1960-і роки, коли у нашому краї сформувалася когорта молодих талановитих українських поетів. Леонід Народовий, Валерій Гончаренко, Валерій Юр’єв, Георгій Шевченко, окрилених надією демократичних змін, яку давала хрущовська «відлига». Вони творили на одному подиху. Виразні національні мотиви їхніх творів насторожували високе керівництво. Минуло зовсім мало часу і компартійний пресинг почав випробовати поетів на міцність.

Леонід Народовий прожив коротке, але творчо насичене життя. Видав дві збірки поезій. Однак не все, що написав, міг оприлюднити. «Найпотаємніші» твори побачили світ у часи незалежності України. Поет прожив всього 54 роки, трагічно загинувши у 1993 році. Однак вірші, що з’являються в журналах та альманахах після його смерті, засвідчили: Народовий – надзвичайно талановитий, глибокий і самобутній майстер слова.

У 2022 році Товариство літераторів і журналістів імені Івана Франка за пропозицією його членів – поетів Станіслава Новицького і Олександра Косенка, заснувало літературну премію імені Леоніда Народового, яка присуджується раз на два роки у двох номінаціях: «Філософська лірика» та «Інтимна лірика». Лауреатом у першій номінації став Мирослав Лазарук (Чернівці), у другій – Наталія Бідненко (Добровеличківський район, Кропивниччина).

– Товариство письменників і журналістів імені Івана Франка не регіональне, а всеукраїнське, тому, увічнюючи пам’ять Леоніда Народового премією його імені, воно розширює популяризацію українського культурного простору, – наголосив Олександр Косенко.

Своєю чергою Станіслав Новицький розповів присутнім про склад журі, зокрема, це письменники: Микола Адам (Білорусь), Євген Баран, Володимир Шовкошитний, Михайло Батіг, Олександр Косенко, Тадей Карабович (Польща), Василь Мойсишин, Богдан Гасюк. Він підкреслив, що пишається тим, що відповідальна місія головування в журі довірена саме йому.

Велелюдне зібрання в Карпенковій оселі вітало Наталію Бідненко з нагородою.

Пані Наталія прочитала свої вірші, що здобули перемогу. Присутні послухали пісню на її слова, присвячену незламному Харкову.

До постаті талановитого поета трагічної долі у своїх спогадах зверталися почесний журналіст України Микола Цибульський, заслужений журналіст України, письменник Василь Бондар, педагог і журналіст Анатолій Саржевський.

Наприкінці січня Леоніду Народовому мало б виповнитися 84 роки, але вже три десятиліття його душа літає в інших світах. Символічно, що молоде поетичне покоління, шанує здобутки поета-шістдесятника й нині.