Сьогодні, 4 жовтня, у Кропивницькому на рейси виїхало значно менше маршрутних таксі. За словами перевізників, це пов’язано зі стрімким зростанням вартості палива.
Як пульS повідомив заступник голови обласної асоціації перевізників, директор приватного підприємства «Олікс» Дмитро Вінницький, ціна за кубічний метр газу за декілька днів зросла на понад 10 гривень.
«Ми залежимо від тарифу, пасажиропотоку й вартості проїзду. На державній заправці ціна зараз складає 37,68 грн, на приватній (а їх усього 4 в нашому місті) – 34.14 грн”, – каже Дмитро Вінницький.
Сьогодні на рейси вийшли не всі маршрутні таксі в Кропивницькому.
«Вийшли ті маршрути, які ще якийсь час протримаються. А там, де пасажиропотік слабший – немає чим перекривати. Тому вони не витримають», – пояснює директор ПП «Олікс».
Проте за словами начальника управління транспорту та зв’язку Кропивницької міської ради Віктора Житника, про “транспортний колапс” нині говорити не доцільно.
“Сьогодні на рейси виїхали 144 маршрутних таксі. Не працювали – 56”.
Вікто Житник також зазначив, що попередньо приватні перевізники подавали розрахунки для перегляду встановлених тарифів до 10 гривень. Проте тоді кубічний метр газу коштував близько 20 гривень.
“Усім перевізникам ми запропонували надати уточнені розрахунків з урахуванням всіх складових”, – повідомив Віктор Житник.
За підрахунками директора приватного підприємства “Олікс” Дмитра Вінницького, наразі лише собівартість палива за кілометр пробігу (не враховуючи заробітні плати, технічне обслуговування та ін.) складає 6,69 грн.
«Звичайно, нам не вистачить. Думали навіть перейти на пропан, проте він теж зростає в ціні – вже 18 грн», – каже Дмитро Вінницький.
За словами заступника голови обласної асоціації перевізників, планується звернення до Кропивницької міської ради з проханням переглянути тарифи. Офіційно вартість газу дізналися 1 жовтня.
«Нам прогнозували 29, але аж ніяк не 34 гривні. Зараз займаємося розрахунками. Ми завжди зважаємо на платоспроможність населення по окремим параметрам, що вивести адекватну цифру й шукаємо «золоту середину», – розповідає Дмитро Вінницький.
І додає: якщо брати до уваги лише математичні розрахунки, вартість разового проїзду має складати не менше 14 гривень, проте для людей така сума буде завеликою. Відтак, шукатимуть компромісне рішення й, відповідно, формуватимуть нові розрахунки.
«А дотації з бюджету для приватних перевізників отримати досить складно. Це завжди проблема. Практично всі вони йдуть на комунальне підприємство», – каже директор ПП «Олікс».