Пульс Exclusive
Різне

Іванов звільнений, лікарня “швидкої” приєднана до пологового: в міськраді не без суперечок погодили реорганізацію закладів

Сьогодні, 28 вересня, на сесії Кропивницької міської ради депутати погодили реорганізацію міського пологового будинку шляхом пpиєднання його до лікаpні швидкої медичної допомоги. Керувати медичним закладом буде Людмила Романів.

Голосуванню передували тривалі суперечки депутатів і членів Громадської ради як у першій половині засідання, так і після перерви.

ЗВІЛЬНЕННЯ ІВАНОВА

Чи не основною в першій половині засідання стала тема звільнення попереднього керівника лікарні швидкої медичної допомоги Руслана Іванова. Під час свого виступу він підкреслив, що є Заслуженим лікарем України і за час його очільництва медзакладу нарікань щодо роботи не отримував.

У свою чергу, начальниця управління охорони здоров’я Оксана Макарук повідомила, що кінцевою датою строку дії контракту з Івановим було 2 серпня 2023 року. Відтак, його звільнили у зв’язку із закінченням строку контракту, а також через власноруч написану заяву про звільнення.

Останній пункт Іванов коментує окремо і доводить, що писав дві заяви (про прийняття на роботу та звільнення) для подовження контракту. Вже потім нібито виявилось, що залишилась одна – про звільнення.

За словами Оксани Макарук, процедуру виконали відповідно до вимог чинного Законодавства.

Представники Громадської ради звернулись із пропозицією розібратись у ситуації, проте секретар міськради Олег Колюка дав зрозуміти: вирішення даного питання може бути поза межами компетенції депутатів міськради.

Руслана Іванова публічно підтримав лідер фракції “Перспектива міста” Артем Стрижаков та депутат Анатолій Ларін.

Останній розкритикував виступ начальника управління запобігання корупції міської ради Олександра Шишка, який повідомив про здійснення перевірок у лікарні швидкої медичної допомоги, котрі свідчать про окремі порушення під час очільництва закладу Русланом Івановим.

На запитання депутата Ларіна, чи мали місце якісь конкретні дисциплінарні зауваження, Оксана Макарук відповіла, що ні.

Кілька разів брала слово очільниця фракції “Слуга народу” в Кропивницькій міській раді Ольга Ковальова-Алокілі, яка наголошувала на тому, що депутати мають реагувати на позицію Громадської ради, котра актуалізувала додаткове вивчення питання щодо звільнення Іванова.

Було також запропоновано виключити з порядку денного проект рішення про реорганізацію пологового будинку й лікарні швидкої медичної допомоги, проте серед депутатів забракло голосів.

Вже після перерви Ольга Ковальова-Алокілі винесла депутатський запит, яким передбачався перегляд кадрового рішення відносно Руслава Іванова. Більшість ініціативу не підтримала.

РЕОРГАНІЗАЦІЯ

Розгляд проекту рішення про реорганізацію пологового будинку шляхом його приєднання до міської лікрні швидкої медичної допомоги викликав чергові дискусії в сесійній залі в другій половині сесійного засідання.

Начальниця управління охорони здоров’я Оксана Макарук аргументувала інціативу необхідністю створення одного закладу спроможної мережі з метою подальшого отримання фінансування від НСЗУ.

Депутатка Ковальова-Алокілі поцікавилась, чому не відбулось об’єднання міського полового будинку з центральною районною лікарнею для створення кластерного закладу, адже попередньо такий варіант розглядався.

“Це був один із робочих варіантів. Цей варіант був, але він не знайшов підтримки у власника – Кропивницької районної лікарні. Наразі вона затверджена в статусі загального закладу”, – пояснила Оксана Макарук.

Доцільність об’єднання двох медзакладів підтвердив і депутат, медик Костянтин Яриніч. Його колега по фракції Валентина Яремчук закликала присутніх розмежовувати питання кадрові й основні.:

“Ми маємо будувати інституції, які будуть ефективно працювати, незалежно від прізвищ. Хоча важливо, хто буде керівником. Їх призначення – це персональна і політична відповідальність міського голови. (…) Мені хотілося б, щоб такі проекти рішення виносилися на розгляд всіх комісій. Хочеться, аби в майбутньому такі питання ми опрацьовували до сесійної зали”.

Обранець від “Рідного міста” Олександр Шамардін запропонував взяти проект рішення за основу і включити пункт про проведення конкурсу на посаду очільника новоствореного закладу протягом трьох місяців. Останнє не набрало необхідну кількість голосів.

Зрештою, проект рішення відносно реорганізації полового будинку й швидкої медичної допомоги підтримали. ЗА проголосували 24 депутати.

Секретар міської ради Олег Колюка пообіцяв надати протокольне доручення юридичному управлінню й управлінню охорони здоров’я щодо проведення конкурсу на посаду керівника лікарні.