Пульс Exclusive
Різне

У Кропивницькому перевірили готовність відремонтованих шкільних укриттів

Своєрідним продовженням вчорашнього дня депутата стала перевірка укриттів у навчальних закладах Кропивницького і сьогодні, 31 серпня, де завершують ремонтні роботи за рахунок коштів як міського бюджету, так і міжнародної гуманітарної програми.

Перевіряли стан укриттів у двох школах секретар міської ради Олег Колюка разом із головою депутатської комісії з питань бюджету та податкової політики Дмитром Бірцем та заступником міського голови Олександром Мосіним, супроводжували їх очільники управління освіти міської ради Лариса Костенко і управління капітального будівництва міської ради Сергій Білокінь.

Перше точка перевірки – один із ліцеїв міста. Укриття для молодшої школи тут відремонтували за кошти міського бюджету, і якщо на початку повномасштабної війни в ньому могли перебувати 50 дітей, то зараз – уже 250 осіб. Вчителі згадують як у 2022 році власними силами облаштували лише частину цього приміщення і тільки для півсотні дітей. Це не порівняти з тим, що є наразі – система вентиляції, туалети, один навіть облаштований для дітей з інвалідністю, нові добротні лавки, на холодну пору за кошти міжнародних спонсорів закупили навіть пледики для дітей.

Надійнішими і комфортнішими стали і укриття для старшокласників, але тут уже ремонт і облаштування виконується за кошти ЮНІСЕФ. Картини, брендовані елементи з підсвіткою, звісно, сучасний ремонт, якісь дизайнерські елементи – це перше, що впадає в очі, але набагато більше значення має потужна система вентиляції, змонтована і встановлена нова система опалення, туалети . Іще залишилось закупити меблі. Це укриття розраховане на 500 дітей.

Наступний пункт для перевірки – сховище ще у одному із навчальних закладів, тут укриття буде діяти для двох шкіл. Розраховане воно на 932 місця, а по факту укриватимуться тут 700 учнів із двох закладів. Масштаб проведених робіт тут також вражає. Місцеві знають в якому стані це місце перебувало, перш ніж тут почали облаштовувати укриття – гори землі були насипані просто на підлозі впереміш зі скловатою тощо. Зараз практично все розчищено, залишилися “острівки” із землею, це все вже обгороджено і буде облагороджено, для того є обґрунтовані причини від будівельників і по проєкту будівлі, чому ці місця не варто чіпати. Так само в укритті – є система вентиляції, приміщення взимку обігріватиметься. У посадовців були зауваження до того, як облаштовані туалети, наразі їх закриють ширмами. Але як запевнила Лариса Костенко, по туалету в цьому укритті робиться проєкт, іще будуть визначатися чи потрібен тендер, в управлінні освіти розраховують розпочати роботи цьогоріч.

– Безпека дітей — понад усе, і наврядчи знайдеться хтось, хто це заперечуватиме. Облаштування укриттів у навчальних закладах міста на особливому контролі влади. Ми конструктивно ставимося до критики, але нам є і що показати. Як, наприклад, укриття, в якому ми вчора провели день депутата, присвячений темі готовності шкіл до початку нового навчального року, і сховища, які ми оглянули сьогодні.  Це те до чого варто прагнути і на критику ми  будемо робити більше і краще, залучаючи як кошти міського бюджету, так і грантову підтримку міжнародних партнерів, – підсумував результати  поїздки секретар міської ради Олег Колюка.