Пульс Exclusive
Різне

У Кропивницькому планують повернутися до фінансування проєктів інститутів громадянського суспільства

Учора під головуванням секретаря Кропивницької міської ради Олега Колюки відбулося засідання конкурсної комісії з розгляду пропозицій учасників конкурсу проєктів інститутів громадянського суспільства “Дієві ініціативи” на 2022 рік.

Коротко передісторія: у 2021 році переможцями конкурсу “Дієві ініціативи” стали 4 громадські організації:

Кіровоградська обласна громадська організація матерів дітей-інвалідів та інвалідів “Серце матері” з проєктом “Змінимо світ разом”;

  • Громадська організація “Серця матерів та ветеранів війни Кропивницького” з проєктом “Збережи пам’ять. Збережи правду”;
  • Громадська організація “Центр розвитку національних культур “Єдина родина” з проєктом “Діалог культур — основа розвитку сучасного суспільства”;
  • Кіровоградська обласна організація “Товариство сприяння обороні України” з проєктом “Національний спротив та методи його втілення”.

Однак розв’язана росією повномасштабна війна внесла свої корективи у всі сфери життя громади, фінансування цих проєктів не могло здійснюватися, а їх реалізація відтерміновувалося до часу скасування воєнного стану.

Прийняті сьогодні на урядовому рівні ріщення дозволяють повернутися до питання фінансування місцевих проєктів та видатків на їхню реалізацію, зокрема це стосується міської Програми сприяння розвитку громадянського суспільства “Діалог” на 2023-2025 роки, де власне, й були закладені кошти на “Дієві ініціативи”.

Три організації, а саме, Кіровоградська обласна громадська організація матерів дітей-інвалідів та інвалідів “Серце матері”, ГО “Серця матерів та ветеранів війни Кропивницького”, ГО “Центр розвитку національних культур “Єдина родина” підтвердили спроможність реалізувати власні проєкти. Натомість у “Товаристві сприяння обороні України” заявили про відмову від фінансування, оскільки члени їхньої організації захищають Україну від російських окупантів і реалізувати проєкт не мають можливості, -інформував членів комісії Олег Колюка.

Комісія одноголосно підтримала рішення про фінансування у 2023 році трьох громадських організацій в рамках конкурсу “Дієві ініціативи”.

Наступного року гранична сума фінансування для проєктів-переможців ймовірно буде переглянута, а загальний кошторис конкурсу збільшений, зазначила під час засідання комісії начальниця відділу комунікацій з громадськістю міської ради Оксана Горбенко.