Пульс Exclusive
Різне

У Кропивницькому попрощалися із 20-річним солдатом Олександром Давидовим

У Кропивницькому попрощалися з 20-річним солдатом Олександром Давидовим.

Перший бій Олександра Давидова відбувся на самому початку повномасштабної війни. Тоді 18-річний юнак пройшов, не маючи жодного військового досвіду, вбивче пекло під Києвом.

Залишився одним із небагатьох, хто вижив там. Студент філософського факультету Київського національного університету імені Тараса Шевченка, випускник Кропивницького ліцею “Науковий “ в один день став Воїном, бо розумів, що мусить захистити від знавіснілої російської орди своїх рідних і близьких, свою Україну.

Сьогодні, 16 травня, у дворі рідного ліцею, з якого він не так давно, окрилений планами і сподіваннями, ішов у доросле життя, його провели у вічність рідні, друзі, одногрупники, вчителі, бойові побратими.

20-річний солдат, водій відділення протитанкових ракетних комплексів Олександр Давидов загинув 08 травня від кулеметної черги, штурмуючи ворожу позицію під Часовим Яром Бахмутського району.

«Ми звикли радіти разом з нашими випускниками їхнім успіхам у дорослому житті і зустрічати в наших стінах вже їхніх дітей. Сьогодні ж ми з відчуттями втрати і горя навіки прощаємося з нашим випускником Олександром Давидовим. Ми пам’ятатимемо його активним, допитливим, розумним хлопцем, якого дійсно турбувала доля України. Мріяв бачити її самодостатньою і сильною європейською країною. Він здобував знання для того, аби приносити користь своїй державі і коли ворог пішов війною, став на її захист. Олександр назавжди залишиться гордістю нашого навчального закладу, в нашій пам’яті і наших серцях», – сказала директорка ліцею “Науковий”, депутатка Кропивницької міської ради Наталія Чередніченко.

«Сьогодні загинув Аналітик. Він був дивним хлопцем. До біса розумний, на все мав свою юнацьку точку зору, по дитячому максималістичний в своїх думках і висловлюваннях, стійкий, як самурай, до травм і поранень, впертий, як 300 спартанців. Ми по доброму кепкували над ним, бо було над чим кепкувати. Він нормально сприймав всі наші жарти, посміхався в свої юнацькі вуса і робив свою справу. Мені довелося бути з ним на бойових. Я не бачив в житті людини, яка б так рвалась виконувати обов’язки. Він підносив мені снаряди зі швидкістю боліда формули F1). Мені доводилось стримувати його, бо енергія і сила лилися в нього через край. А ось сьогодні він знайшов свою долю… Коли ви чуєте про бої місцевого значення, або про те, що ми просунулись на декілька сотень чи десятків метрів вперед, знайте, яку ціну доводиться за це платити», – поділився спогадами бойовий побратим загиблого Героя.

Вічний спочинок Олександр Давидов знайшов на Алеї почесних воїнських поховань Далекосхідного кладовища. Панахиду за загиблим Воїном відслужив архієпископ Кропивницький і Голованівський Православної церкви України Марк.

Джерело: Кропивницька міська рада.