Пульс Exclusive
Різне

У Кропивницькому, попри позицію колективу театру, допустили до конкурсу Дорошева і Корнієнка

Сьогодні в приміщенні Кіровоградської обласної ради відбулося перше засідання щодо конкурсу на посаду директора Театру Корифеїв. Конкурсна комісія допустила до участі в ньому двох кандидатів, попри наявний контракт чинного директора закладу В’ячеслава Вандрашека. Не зіграла ролі й позиція колективу театру – актори теж були присутні.

Пряму трансляцію вів пульS.

На початку засідання було звернуто увагу, що мова йде про зайняття “вакантної посади”, хоча насправді вона такою не є – чинний директор призначений відповідно до ЗУ “Про воєнний стан” і має відповідний контракт.

Аргументував проведення конкурсу керівник апарату обласної ради Павло Топчій. Його позиція зводилась до того, що контракт Вандрашека не стоїть на заваді сьогоднішній процедурі. Топчію апелювали депутати облради Марина Осіпова та Сергій Шульга.

Представники театру намагались донести до членів конкурсної комісії свою позицію: не чіпати законно призначеного нинішнього директора Вандрашека – конкурс вважають незаконним.

Наприкінці прима театру відкрито заявила, що, вочевидь, мова йде про “встановлення контролю над будівлею з боку певних осіб”, адже за очільництва установи Вандрашеком було проведено низку прем’єр, зіграно багато нових вистав, суттєво збільшилася їх відвідуваність.

Заклики колективу театру проігнорували: голова комісії, в складі якої не було представлено жодного митця з Кіровоградщини, Сергій Васильєв зачитав перелік документів, які надали кандидати й представив їх.

Зауважимо: на папірці заздалегідь було написано, що, зокрема: “ПРОТИ – 0“; “УТРИМАЛИСЬ – 0”.

Відтак, до участі в конкурсі допустили київського режисера Сергія Корнієнка та місцевого актора Олексія Дорошева.

Останній безуспішно балотувався на посаду директора театру в 2021-му році. А в квітні 2023-го, після скандалу, спричиненого рішенням голови облради Юрієм Дроздом щодо конкурсу, чи не єдиний з трудового колективу підтримав позицію влади. Про це заявляв на прес-конференції 1 серпня.

Друге засідання, на якому планують обрати нового директора, відбудеться сьогодні о 13:00.