Пульс Exclusive
Різне

У Кропивницькому працевлаштували 176 вимушених переселенців

У Кропивницькому працевлаштовано 176 вимушених переселенців.

Про це інформує пульS із посиланням на пресслужбу міської ради.

Директорка Кіровоградського міськрайонного центру зайнятості Тетяна Білоусова повідомила, що починаючи з 24 лютого до очолюваного нею МРЦЗ звернулось за послугами 813 переселенців — найбільше з Донецької, Луганської, Харківської та Херсонської областей.

“На облік взято 722 особи з-поміж ВПО, з них отримали статус безробітного 437 осіб, це – 60%. Також отримали статус безробітного 146 осіб, які перебувають на території воєнних дій під час воєнного стану та виявили бажання зареєструватися у КМРЦЗ дистанційно. За сприянням центру зайнятості протягом вказаного періоду працевлаштовано 176 осіб з-поміж переселенців. Професійним навчанням охоплено 13 осіб, “- зазначила Тетяна Білоусова.

Переважна більшість працевлаштованих вимушених переселенців — це медичні працівники та особи, які були згодні на некваліфіковану роботу: прибиральники, двірники, підсобні робітники, укладальники-пакувальники, кухонні робітники, озеленювачі, охоронники, та продавці.

Тетяна Білоусова нагадала, що процедура отримання статусу безробітного та призначення допомоги по безробіттю під час війни значно спростилася.

“Особа, яка перебуває на тимчасово окупованій території або на території, де ведуться бойові дії, може звернутися до будь-якого центру зайнятості, будь-якими доступними їй засобами комунікації, у тому числі електронними, із заявою про надання статусу безробітного. Якщо у людини немає документів, необхідних для її реєстрації, то статус безробітного надається разом з призначенням виплати допомоги на підставі відомостей, наявних у Державних реєстрах.

У таких випадках допомога по безробіттю призначається у мінімальному розмірі, а загальна тривалість виплати не може перевищувати 180 календарних днів. Після надходження необхідних відомостей тривалість виплати допомоги по безробіттю та її розмір переглядаються відповідно до законодавства.

Окрім того, і роботодавці мають від держави додаткові економічні стимули для працевлаштування внутрішньо переміщених осіб – вони можуть отримувати компенсацію витрат у розмірі 6500 грн за кожного працевлаштованого переселенця. Загальна тривалість надання компенсації витрат не може перевищувати двох місяців з дня працевлаштування особи з-поміж ВПО.

Кіровоградський МРЦЗ прийняв заяви від 66 роботодавців щодо компенсації витрат на оплату праці за працевлаштування 155 внутрішньо переміщених осіб.

Серед кропивницьких роботодавців, які взяли активну участь у працевлаштуванні ВПО та отримали компенсацію оплати праці від держави – ОКВП “Дніпро-Кіровоград” – 13 осіб, Філія – Кіровоградське обласне управління акціонерного товариства “Державний Ощадний банк України” – 11 осіб, ГО “Територія Успіху” – 10 осіб, ПП ПВФ “Ацинус” – 7 осіб, Корпорація “ХХІ Століття” – 5 осіб, ПП “Астарта Груп” – 5 осіб, ТОВ “Три Стар” – 4 особи, ПрАТ Швейна фабрика “Зорянка” – 4 особи.

Що стосується перспектив відновлення ринку праці, то Державна служба зайнятості за участі Міністерства економіки підписала договір про співпрацю та інформаційну взаємодію з найбільшими сайтами з працевлаштування. Результатом цього співробітництва стане створення єдиної бази з вакансіями. Наповнення бази здійснюватиметься силами Державної служби зайнятості та агенцій з пошуку роботи. Оновлення ресурсу буде відбуватися у режимі реального часу.