Пульс Exclusive
Різне

У Кропивницькому презентували доробок патріарха місцевої композиторської школи

Вечірню програму «Творчість довжиною в життя» в рамках ХХ Мистецького фестивалю «Осінь з музикою Кароля Шимановського» довелося перенести на тиждень через небезпеку російських ракетних чи дронових ударів.

Головний герой вечора – композитор і педагог Кім Шутенко (1932–2010), який свого часу отримав вищу музичну освіту в Москві, навряд чи міг уявити собі таке. А може й так – він бо добре усвідомлював жорстокість і жагу панування нашого північного сусіда, адже походив із сім’ї репресованих музикантів: батько був розстріляний, а мати відбула 10 років у мордовських таборах.

Сам композитор постійно зазнавав тиску з боку комуністичної влади, хоча й писав для самозахисту панегірики на її честь. У 1990-х роках він виявив свою політичну позицію, створивши музику до віршу поета Валерія Гончаренка, присвяченого УПА. Ці й багато інших біографічних деталей висвітлила учениця Кіма Олександровича, композиторка, музикознавиця та педагогиня Марина Долгих.

Крім того, учасники заходу прослухали чимало музичних фрагментів, які різнопланово презентували творчість патріарха місцевої теоретико-композиторської школи. Дякуємо колективу Обласної універсальної наукової бібліотеки ім.Д. Чижевського та усім шанувальникам музичної творчості композитора, хто долучився до участі у проєкті.

А ті, хто не зміг побувати на вечорі, можуть послухати музику ювіляра на Ютуб каналі «Кім Олександрович Шутенко» ( https://www.youtube.com/channel/UCLSGVMv4ymjk8t_20sLrICQ ) .

Джерело: https://www.facebook.com/szymanowski.fest.kr/posts/pfbid02aByVgtN1u9reQ2UHhMUmvDBRgK26uzXqBGNgEa71pMakhULdJtLU4tYytA7kf8Vtl