Пульс Exclusive
Різне

У Кропивницькому розробляють правила розміщення вивісок та табличок на фасадах будівель

У Кропивницькій міськраді постійна комісія з питань економічного розвитку, промисловості, підприємництва, інвестицій та регуляторної політики під головуванням депутатки Анни Зарічної розглянула “Порядок розміщення малих архітектурних форм (вивісок, табличок) на фасадах будівель, споруд у місті Кропивницькому”. До цього засідання приєдналися депутати і з інших постійних комісій.

Представила порядок очільниця управління містобудування та архітектури міської ради Ірина Мартинова.

Під час обговорення загальної концепції цього документу питань у депутатів виникало чимало, свої пропозиції висловив і секретар міської ради Олег Колюка.

«Ті вивіски, що уже є, узаконювати можна буде через повідомлення від власників на предмет того, чи відповідають вони правилам, а завдання для управління містобудування – це з’ясовувати. Такий формат роботи допоможе формувати відповідний реєстр. Для розміщення нової вивіски необхідно виписати вимоги настільки, щоб сам підприємець без залучення експертів, зрозумів, чи відповідатиме вона вимогам. Якщо це буде в історичній частині міста, є органи культурної спадщини, які можуть надати необхідний висновок. І нам треба визначитись, чи готові ми йти у розробку окремого архетипу для розміщення малих архітектурних форм», – зазначив Олег Колюка.

При цьому він також наголосив:

«Ми не повинні створювати підприємцям незручності. Якщо вивіски відповідають правилам їх розміщення, ніяких погоджень не треба, якщо ж ні — то спецінспекція складатиме протокол, який далі розглядатиме адміністративна комісія. Але разом із тим підприємці також мають розуміти свою відповідальність: якщо після попередження реакції немає, далі — штраф, а потім — і демонтаж».

Після тривалого обговорення члени комісії прийняли рішення вивчити досвід Дніпра та Одеси щодо розміщення вивісок та табличок на фасадах будівель, а далі знову повернутись до відповідних правил для Кропивницького.