Пульс Exclusive
Різне

У Кропивницькому створено міський соціальний гуртожиток №2: сотні вимушених переселенців матимуть прихисток

У Кропивницькому утворений міський соціальний гуртожиток №2. Відповідне рішення прийняла Кропивницька міська рада на своєму засіданні у четвер, 25 серпня.

Гуртожиток розміщуватиметься у приміщенні дошкільного навчального закладу на території селища Нового і дозволить створити належні умови для динамічної інтеграції внутрішньо переміщених осіб, які потребують соціального захисту.

Утворенням соціального гуртожитку ми вирішуємо одночасно дві нагальні проблеми, – відзначила начальниця управління освіти Лариса Костенко.

По-перше, буде збережений трудовий колектив дитячого садочка, у якому через відсутність в мікрорайоні достатньої кількості дітей, неможливо утворити групи. Демографічний прогноз не дає також підстав сподіватися на різке збільшення народжуваності – відтак, для забезпечення потреб у селищі Новому, станом на сьогодні, цілком достатньо одного дошкільного навчального закладу. По-друге, в соціальному гуртожитку знайдуть такий необхідний для себе прихисток багато переселенців, що рятуються від війни. Хочу звернути увагу, що саме у гуртожитку №2 проживає значна кількість людей з інвалідністю, осіб похилого віку, які потребують спеціалізованої підтримки.

Одночасно, за пропозицією депутатки Валентини Яремчук, до проєкту рішення були внесені доповнення, які певним чином гарантуватимуть збереження дитячого садочка на території селища Нового.

Відповідно до прийнятого рішення, по завершенні воєнного стану заклад буде повернуто в освітянську сферу, а управління освіти міської ради має підготувати відповідні зміни до бюджету громади, якими передбачити необхідні кошти на відновлення діяльності закладу освіти.

Ми віримо в перемогу і вже сьогодні маємо думати про майбутнє, – наголосила Валентина Яремчук.