Пульс Exclusive
Різне

У Кропивницькому відкрилася виставка вишитих стрічками картин “Зимовий сад”

У Кропивницькому відкрилася виставка вишитих стрічками картин «Зимовий сад». Про це пульS повідомили у пресслужбі бібліотеки.

Авторкою більше сорока творів, виставлених у холі та у відділі краєзнавства ОУНБ імені Дмитра Чижевського, є Майя Поліщук. Привітати з відкриттям чергової презентації творчих доробок зібралися шанувальники вишивальниці та колишні колеги – пані Майя свого часу працювала у бібліотеці інженером з охорони праці.

Багато років майстриня захоплювалася створенням краси за допомогою голки та кольорових ниток, та знайомство з книгою «Мистецтво вишивки стрічками» відкрило для неї новий вид художнього рукоділля – об’ємного вишивання.

«Це не просто хобі. Перш за все, це креативне мислення, та найголовніше, що Майя Василівна ділиться цим з іншими. Вона вже багато років передає свої роботи на благодійні аукціони, кошти від яких йдуть на лікування онкохворих дітей», – зазначила завідувачка відділом мистецтв Світлана Ушакова.

Техніку вишивки шовковими стрічками вигадали лондонські вишивальниці чотири сотні років тому, коли намагалися освоїти французьку техніку de favour. Вишивка стрічками замість пряжі або ниток створює характерну тривимірну форму. Однією з багатьох принад цієї техніки є те, що прості стібки здаються складними: коли шовковисті нитки простягаються крізь тканину, вони скручуються та згинаються, в результаті чого утворюються реалістичні пелюстки, стебла та листя. Ця старомодна романтична вишивка використовується майстринями для створення красивих квіткових мотивів і декоративних візерунків на одязі, аксесуарах та на картинах.

Виставка «Зимовий сад» працюватиме в бібліотеці протягом місяця, а фонди книгозбірні пропонують добірку книг з вишивки.