Пульс Exclusive
Різне

У Кропивницькому відкрили виставку робіт Андрія Надєждіна та презентували збірку його книг

У Кропивницькому в Музеї мистецтв відкрили виставку «Мистецькі обрії Андрія Надєждіна» та презентували збірку його книг «Думки вголос». Привітали з урочистим відкриттям перший заступник голови обласної ради Юрій Семенюк та начальник ОВА Андрій Райкович сьогодні, 19 червня.

«Сьогодні ми відзначаємо 60 років від дня народження Андрія Михайловича Надєждіна. За своє життя він напрацював багато поважних регалій: Заслужений художник України, лауреат не одної обласної премії, живописець, письменник, мистецтвознавець. Впевнений, цей перелік продовжиться, адже його роботи поціновують по всій Україні і за її межами. Я дякую кожному, хто дає можливість всім охочим «доторкнутися» до мистецтва Андрія Надєждіна», – зазначив Юрій Семенюк.

Надєждін Андрій Михайлович (19 червня 1963 року, м. Запоріжжя – 19 жовтня 2022 року, м. Кропивницький) – живописець, графік, мистецтвознавець, Заслужений художник України, лауреат обласної премії у сфері образотворчого мистецтва та мистецтвознавства імені Олександра Осмьоркіна в номінаціях «новітні спрямування» та «мистецтвознавство та історія мистецтв», лауреат обласної краєзнавчої премії імені Володимира Ястребова.

Працював художником Художньо-виробничого комбінату Кіровоградської обласної організації Спілки художників України, викладачем Кіровоградської дитячої художньої школи ім. О.О.Осмьоркін, провідним науковим співробітником художньо-меморіального музею О.О.Осмьоркіна.

Його твори зберігаються в Національному художньому музеї України, Дирекції виставок Міністерства культури України та Дирекції виставок Національної Спілки художників України в Києві, Музеї мистецтв, художньо-меморіальному музеї О.О.Осмьоркіна, літературно-меморіальному музеї І.К.Карпенка-Карого в Кропивницькому, меморіальному музеї В.Івасюка в Чернівцях, Історичному музеї міста Кам’янське Дніпропетровської області, приватних колекціях в Україні та за кордоном.

Джерело: обласна рада.