Пульс Exclusive
Різне

У Кропивницькому відновлює роботу електротранспорт – міськрада

Тиждень тому, 23 листопада, після чергового ракетного удару російських агресорів по Україні, Кропивницький залишився без світла і зрозуміло, що всі тролейбуси у місті зупинилися.

Яка наразі ситуація в обласному центрі із пасажирськими перевезеннями прокоментував начальник управління транспорту та зв’язку міської ради Віктор Житник.

«До 23 листопада ситуація в місті із пасажирськими перевезеннями була загалом збалансована — 32 тролейбуси і 20 автобусів виїздили на маршрути, плюс іще до 185 маршруток від приватних перевізників. Після того, як місто залишилося без електропостачання, тролейбуси зупинилися. Варто розуміти, що причина зупинки електротранспорту полягала не просто в економії, а у відсутності подачі електроенергії до тягових підстанцій», – наголосив посадовець.

Профільне управління разом із комунальним підприємством –перевізником «Електротранс» оперативно вживало необхідні заходи: на 274 маршруті до селища Нового тролейбуси замінили автобусами, іще на два міські тролейбусні маршрути №7 та №10 також вийшло по три автобуси.

«Ми розуміємо, що цього замало. І міська влада найбільше була зацікавлена, щоб знайти якнайшвидше позитивне розв’язання цього питання, бо тут можна простежити одразу дві соціальні складові — це і громадські перевезення, і оплата праці трудового колективу комунального підприємства, що скоротилася через простій», – зазначив далі Віктор Житник.

Зрештою, у співпраці обласної військової адміністрації та міської ради спільно із ПрАТ “Кіровоградобленерго” вдалося досягти консенсусу.

«За сприяння військової адміністрації, керівництво міста опрацювало це питання з обленерго та дійшли спільного і такого потрібного рішення — від 01 грудня у Кропивницькому буде відновлено рух тролейбусів у повному обсязі, працюватимуть вони за затвердженими графіками», – повідомив Віктор Житник.

Свої нюанси залишаються і в роботі приватних перевізників, про що також згадав начальник профільного управління. Там багато водіїв стали до лав ЗСУ, а замінили їх старші за віком колеги, які за станом здоров’я не витримують довгі робочі зміни, тому маршрутки рано з’їжджають зі своїх рейсів. І це питання також залишається на контролі в управлінні транспорту та зв’язку.