Пульс Exclusive
Різне

У Кропивницькому відновлюють систему безготівкової оплати в школах

В закладах освіти Кропивницького відновлюють систему безготівкової оплати за шкільні обіди. Про це повідомила начальниця управління освіти Лариса Костенко.

Ще із 2016 року ПриватБанк почав запроваджувати безкоштовні термінали в навчальних закладах обласного центру. Картки Юніор оформляються безкоштовно, вони  не є кредитними. Сьогодні розрахуватися без готівки за шкільні обіди можна у майже всіх школах Кропивницького. Серед інших шкіл і ЗОШ №20.

– Ми разом з дітьми освоюємо новий термінал. До карантину у нас він був старого зразка, а зараз сучасний, – ділиться враженнями Ірина Мельниченко, працівниця буфету їдальні ЗОШ №20. – Цей термінал дає змогу діткам розраховуватися безконтактно – карткою чи телефоном. Сучасні діти дуже просунуті, швидко освоюють сучасні технології. Адже це зручно, швидко, просто і гігієнічно – діти не контактують з брудною готівкою. Приклав картку чи телефон до термінала і все. Поки, на жаль, не можу сказати, що всі діти розраховуються карткою.

– Мені дуже подобається користуватися карткою, – розповідає Богдан, учень ЗОШ №20. – Це зовсім не важко, це простіше ніж грішми. Я не боюсь їх загубити. І ще, мені не потрібно чекати на решту, якої так часто немає у буфеті. А коли гроші закінчуються, мама швидко поповнює картку і я відразу можу купити ще одну булочку.

Отримати картку можна лише за добровільною згодою батьків. Рішення про користування програмою банку приймається батьками та керівництвом школи лише колективно. Співпраця учбових закладів з ПриватБанком надає батькам найсучасніші інструменти контролю за витратами своїх дітей.

– До березня минулого року, ще до запровадження карантину, більше 50% учнів активно користувалися банківськими картками, – розповідає Олександр Євміна, директор гімназії №9. – Сьогодні ж, зважаючи на гостру необхідність впровадження протиепідемічних заходів у навчальних закладах, ми плануємо запровадити стовідсоткові оплати за харчування без готівки. Уявіть на хвилину  найпростішу ситуацію: працівник буфету спочатку бере у дитини готівку, потім мусить і решту дати, і булочку. Така ситуація просто неприпустима.