Пульс Exclusive
Різне

У Кропивницькому вшанують пам’ять Олени Журливої і Наталії Яцун

Меморіальні інформаційні дошки на вшанування пам’яті двох кропивничанок будуть встановлені у Кропивницькому. Відповідне рішення прийняв виконавчий комітет Кропивницької міської ради на своєму засіданні 14 лютого, повідомили в прес-службі міської ради.

Пам’дошка Наталії Яцун (Фраушер) на фасаді будівлі гімназії «Ерудит», де навчалася військова медикиня, розмістять з ініціативи народного депутата України Олександра Дануци.

У 2014 та 2015 роках Наталія, як медик, перебувала на Донбасі – рятувала поранених. В Австрії, після одруження, вона займалася волонтерською діяльністю. Збирала та відправляла в Україну гуманітарні та медичні вантажі, засоби захисту для ТрО. Вивозила тварин з України до Європи, допомагала фінансами біженцям як в Україні, так і Австрії. Займалася дітьми з українських дитячих будинків у Тіролі.

У квітні 2022 року Австрійка приєдналась до медичного батальйону «Госпітальєри». 26 червня 2022 року вона загинула під час евакуації поранених військових. Залишилася повнолітня донька.

Меморіальну дошку українській поетесі Олені Журливій встановлять на фасаді будинку на вулиці, яка носить її ім’я, члени ГО «Міжнародна наукова школа універсології в Кіровоградській області».