Пульс Exclusive
Різне

У міськраді нагадали, що кропивничани мають право на отримання компенсації за безоплатне розміщення переселенців

Як повідомила директорка департаменту соціальної політики міської ради Юлія Вовк, у період з 01 по 05 квітня у Кропивницькому вже  подано 84 заяви на отримання компенсації за тимчасове розміщення 232 внутрішньо переміщених осіб у березні поточного року.

Зазначається, що в Україні запрацював  соціальний проєкт “Прихисток”, який  має на меті заохотити громадян ділитися своїм житлом та затишком і прихистити усіх внутрішньо переміщених співвітчизників, які  вимушені переїхати із зон бойових дій.

Департамент перевірив наведені у заявах власниками жилих приміщень відомостей і прийняв відповідні рішення.

– За результатами перевірок, 76 заявникам призначено компенсацію на загальну суму 18,6 тисячі гривень та подано заяву на відшкодування до департаменту житлово-комунального господарства та паливно-енергетичного комплексу Кіровоградської обласної військової адміністрації; восьми заявникам відмовлено у призначені компенсації у зв’язку із внесенням розміщених осіб до Єдиної інформаційної бази даних про внутрішньо переміщених осіб  вже у квітні поточного року, – прокоментувала Юлія Вовк.

Далі посадовиця зазначила, що станом на 15 квітня  кропивничани повідомили вже про 717 осіб, які безоплатно розміщені у їхніх помешканнях. Прогнозована сума компенсації становитиме 166,8 тисячі гривень.

Разом з тим, Юлія Вовк нагадала, що і комунальні заклади міста надають тимчасовий прихисток для внутрішньо переміщених осіб.

Так, центр комплексної реабілітації для дітей з інвалідністю  із 24 лютого  надав місце для проживання близько 1000 внутрішньо переміщеним особам. Кропивницький міський соціальний гуртожиток для дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування прийняв 298 внутрішньо переміщених осіб. На даний час  у закладі проживають 26 осіб, з них 3 дітей.

Довідково:

Власники житла, які безкоштовно допомагають українцям з проживанням, можуть отримати компенсацію від держави в розмірі близько 450 грн на місяць за кожну прийняту особу, незалежно від віку, для компенсації витрат на комунальні послуги.

Компенсація  надається за умови відсутності заборгованості власника жилого приміщення за житлово-комунальні послуги.

Щоб запропонувати своє житло до проживання внутрішньо переміщеним особам і отримати компенсацію необхідно:

  • внести інформацію про наявне житло, доступне для розміщення ВПО, до вебресурсу “Прихисток”, або надати її до Центру надання адміністративних послуг міста Кропивницького “Прозорий офіс” про готовність прийняти у себе переселенців;
  • не пізніше наступного дня за днем розміщення переселенців, власник житла повинен подати відповідну заяву до ЦНАПу, де зазначити дату поселення та дані людей, які поселились;
  • щомісяця (до 5-го числа) подавати заяву до ЦНАПу щодо кількості днів та кількості людей, які проживали.