Пульс Exclusive
Різне

У школі Кропивницького зафіксували спалах гострої кишкової інфекції

У Кропивницькому зафіксували спалах гострої кишкової інфекції в школі №8. Про це повідомили у Держпродспоживслужбі області. 

“На ранок 28 січня від батьків учнів молодшої школи, які не з’явились на заняття, надійшли повідомлення зі скаргами на слабкість, нудоту, блювоту, біль у животі, підвищення температури тіла дітей до 37,2-38,2°С. Протягом дня ще 4 учнів звернулись за медичною допомогою з приводу болей у животі до медичної сестри закладу. За консультацією до сімейного лікаря 28-29 січня звернулось 12 учнів, із них 2 були госпіталізовані з діагнозом діарея невстановленої етіології, інші лікуються амбулаторно з діагнозами харчова токсикоінфекція (4), гастроентероколіт (3), не встановлено діагноз інфекційного захворювання (3)”,- йдеться у повідомленні.

В ході епідрозслідування з’ясовано, що всі постраждалі харчуються в їдальні ЗНЗ №8. За результатами санітарно-епідеміологічного обстеження та інспектування харчоблоку закладу фахівці встановили порушення вимог чинного законодавства. Наразі тривають лабораторні дослідження зразків харчових продуктів, змивів з обладнання харчоблоку, питної води, готових страв, відібраних на харчоблоці.

З 29 січня роботу харчоблоку було призупинено, харчування учнів не здійснюється, в закладі проведена заключна дезінфекція. Водночас учні 1-4 класів тимчасово переведені на дистанційну форму навчання.

Епідрозслідування спалаху гострої кишкової інфекції серед учнів загальноосвітнього навчального закладу триває.